Latvijas Radio 1. studijā satiekas dziedātāji Viktorija Pakalniece un Mihails Čuļpajevs, pianiste Agnese Egliņa, koncerta vadītājs Orests Silabriedis un režisore un aktrise Marija Bērziņa, lai visi kopā radītu mazliet citādu un bezgala atraktīvu kamermūzikas vakaru. (Tiesa gan, sirsnīgi atvainojamies par negribēto tehnisko kļūmi videorieraksta sākumā!)

Krievu avangardista, futūrista Aleksandra Mosolova asprātīgo dziesmu ciklu “Četri paziņojumi avīzē” op. 21, kurā teksta vietā ir savulaik laikrakstā “Izvestija” publicētās avīžreklāmas vai īsi paziņojumi, un mūsdienu amerikāņu komponista Džeika Hegija (Jake Heggie) opusu "Natural Selection" (“Dabiskā atlase”) ar Džinijas Sevidžas vārdiem (Gini Savage) dzied soprāns Viktorija Pakalniece tandēmā ar pianisti Agnesi Egliņu.

Pazīstamā britu dziesmu autora Rodžera Kiltera Četras dziesmas ar Šekspīra vārdiem op. 30 savā programmā iekļāvis tenors Mihails Čuļpajevs. Viņa dziedājumā skan arī šī gada apaļā jubilāra Rodiona Ščedrina “Trīs solfedžo vingrinājumi”.

Pianistes Agneses Egliņas sniegumā klausāmies arī Rodiona Šcedrina trīs miniatūras klavierēm: “Īpaši pārsteidz R. Ščedrina humorpilnā attieksme pret akadēmiski nopietnās mūzikas teorijas izmantošanu skaņdarbos. Dziesmu vārdi var būt arī nošu nosaukumi!”

Viktorija Pakalniece ir jaunais opermūzikas talants. 2021. gadā viņa ieguvusi maģistra grādu operdziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas (LVLMA) vokālās katedras vadītājas Airas Rūrānes klasē. Viņas debijas loma Latvijas Nacionālajā operā (LNO) ir Lelde Imanta Kalniņa operā “Spēlēju, dancoju”. 2020. gada sākumā Viktorija piedalījusies JVLMA simtgadei veltītajā Gala koncertā Lielajā ģildē. Dziedātāja regulāri piedalās koncertos Latvijas dievnamos kopā ar ērģelniekiem Vitu Kalnciemu, Diānu Jaunzemi-Portnaju, kā arī Aigaru Reini. Viena no mākslinieces vokālajām pedagoģēm ir pasaulslavenais soprāns Marina Rebeka.

Mihails Čuļpajevs ir viens no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem. Viņa meistarīgās vokālās prasmes paspilgtina aktiermeistarības talants, kas atstāj pārliecinošu iespaidu visās viņa iemiesotajās lomās. 2013. gadā Čuļpajevs sevi spēcīgi pieteica operas pasaulei ar Trufaldīno lomu Sergeja Prokofjeva operā “Mīla uz trim apelsīniem”. Turpmākajos gados Mihails Čuļpajevs sevi gan vokāli, gan aktieriski spoži apliecinājis daudzveidīgā repertuārā, bijis nominēts Lielajai Mūzikas balvai 2015 kategorijā “Jaunais mākslinieks”, bet 2017. gadā ieguvis LNO fonda Gada balvu kategorijā Labākais operas solists.

Pianiste Agnese Egliņa divas reizes ieguvusi Lielo mūzikas balvu – 2010. gadā kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī” un 2020. gadā kategorijā “Par izcilu sniegumu gada garumā”. Kā soliste uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas simfonisko orķestri, sadarbojusies ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio kori un citiem kolektīviem. Egliņa pastāvīgi koncertē kopā ar vadošajiem Latvijas mūziķiem un pasaules līmeņa solistiem dažādos kameransambļu sastāvos un ir kļuvusi par vienu no pieprasītākajām pianistēm Latvijā.

Programmā:

Aleksandrs Mosolovs - Four Newspaper Announcements ("Četri paziņojumi avīzē") op. 21
Džeiks Hegijs (Jake Heggie) - dziesmu cikls Natural Selection ("Dabiskā atlase")
Rodžers Kilters (Roger Quilter) - Four Shakespeare songs ("Četras dziesmas ar Šekspīra vārdiem") op. 30
Rodions Ščedrins - Drei Solfeggien ("Trīs solfedžo vingrinājumi" augstai balsij un klavierēm) un Trīs miniatūras klavierēm