Koncertprogrammu Viatore (“Ceļinieks”) piedāvā ērģelnieks, Rīgas Doma mūzikas direktors Aigars Reinis.

Aigars Reinis atskaņo Pētera Vaska skaisto opusu Viatore, no kura patapināts arī koncerta nosaukums, Alfrēda Kalniņa Pastorāli G dur, Paula Dambja Fantasia alla Toccata, Riharda Dubras Toccata C dur, kā arī Karla Orfa konkursā godalgoto Madaras Pētersones skaņdarbu Time stay, we go, kas šajā vakarā piedzīvo pirmatskaņojumu Latvijā. Koncerta un sarunas vadīšana - Rūtas Paulas pārziņā.

"Šajā laikā, kad aktīvā kultūras dzīve klātienē ir apstājusies, neviļus nāk prātā 20. gadsimta 30. gadi, kad Alfrēds Kalniņš, Ādolfs Ābele un citi ērģelnieki muzicēja regulārās ērģeļmūzikas tiešraidēs Latvijas radiofonā," stāsta Aigars Reinis. "Ērģeļmūzika kļuva pieejama plašam klausītāju lokam - sākotnēji translācijās no Rīgas Doma, bet vēlāk arī no Latvijas Universitātes lielā aula, kur 1937. gadā tika pabeigtas tolaik Latvijā modernākās Walcker firmas ērģeles. Arī šajā gadsimtā, šajā situācijā vēlamies, lai dzīvā muzicēšana neizsīktu un, pateicoties Latvijas Radio 3 "Klasika", latviešu ērģeļmūzika skanētu katra klausītāja mājās."

Mūziķis arī uzsver, ka abi ērģeļmūzikas koncerti, kas iekļauti ciklā "Viens pats studjā", ir veltījums Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai.