Sinfonietta Rīga stīgu kvartets – vijolnieces Kristiāna Krūskopa un Agnese Kanniņa, altists Artūrs Gailis un čellists Kārlis Klotiņš - programmā "Rudens lamentācijas" ar latviešu komponistu mūziku stīgu kvartetam: Georga Pelēča (1947) Lamento, Santas Ratnieces (1977) Aragonite un Maijas Einfeldes (1939) Stīgu kvartetu. Koncertu vadīja un ar mūziķiem sarunājās Liene Jakovļeva.

Maigas, apskaidrotas noskaņas dzirdamas agrīnā Georga Pelēča opusā - 1986. gadā komponētajā Lamento. Maijas Einfeldes daiļradē bieži sastopamā uzlādētā ekspresija un patiesums jūtams arī Stīgu kvartetā (2009). Programmā iekļauta latviešu trauslās, smalki zīmējošās modernistes Santas Ratnieces skaņu arabeskas stīgu kvartetā Aragonite (2005), kura tapšanu iedvesmoja Slovākijas alās redzētie aragonīta kristāli.

2007. gadā dibinātais Sinfonietta Rīga stīgu kvartets savā repertuārā ietver skaņdarbus no praktiski visiem mūzikas vēstures periodiem, kad vien stīgu kvartetam rakstīja. Kvartets iesaistās projektos, kuri pārkāpj akadēmiskās mūzikas slieksni un visērtāk ansamblis jūtas mūsdienu mūzikā. Nozīmīga vieta kvarteta repertuārā ir latviešu mūsdienu komponistu darbiem. Ansamblim savus skaņdarbus veltījuši Andris Dzenītis, Maija Einfelde, Romualds Kalsons, Selga Mence, Anita Mieze un Rihards Zaļupe. Atskaņoti arī Raimonda Tigula, Pētera Vaska un Mārtiņa Viļuma kvarteti.

Kvarteta repertuārā iekļauti arī Džona Adamsa, Antonīna Dvoržāka, Edvarda Grīga, Jozefa Haidna, Metjū Hindsona, Leoša Janāčeka, Džordža Krama, Ģērģa Ligeti, Volfganga Amadeja Mocarta, Arvo Perta, Stīva Reiha un daudzu citu komponistu darbi.

Kvartets sadarbojies arī ar citiem Latvijas mūziķiem, atskaņojot Kristiana Lindberga Trombona kvintetu ar Artūru Bērziņu, Magnusa Lindberga Klarnetes kvintetu ar Gunti Kuzmu, Stīvena Makeja Elektriskās ģitāras kvintetu ar Artūru Gaili, kā arī Mocarta Klarnetes kvintetu un Artūra Grīnupa kvintetu ar Intu Dālderi. Ansamblis piedalījies klarnetista Egila Šēfera kompaktdiska ierakstā. Kvartets vairākkārt sadarbojies arī ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru, saksofonistu Arvīdu Kazlauskas, sitaminstrumentālistu Ivo Krūskopu un kontrabasistu Jāni Stafecki. Izpildot skaņdarbus, kuros paredzēta elektroniska skaņas apstrāde, kvartets sadarbojas ar sava kamerorķestra māksliniecisko vadītāju Normundu Šnē. Kvartets uzstājas ne tikai Rīgā, bet arī daudzās citās Latvijas vietās – Alsungā, Aucē, Daugavpilī, abās Durbēs, Ēdolē, Jelgavā, Liepājā, Mežotnē, Naukšēnos, Rundālē, Saulkrastos, Ventspilī un citur. Ārpus Latvijas ansamblis uzstājies Austrijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā un Portugālē.

Sinfonietta Rīga stīgu kvartets ticis nominēts "Lielajai mūzikas balvai 2007" kategorijā "Gada debija".

Koncerta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.