Latvijas Radio 1. studijā muzicēja saksofonists Oskars Petrauskis un pianiste Elīna Bērtiņa. Mūziķi atskaņoja Latvijā reti spēlētus opusus saksofonam un klavierēm. 

"Mūsu abu saspēle aizsākās jau studiju gados, kad iestudējām Edisona Deņisova Sonāti altsaksofonam un klavierēm. Šīs programmas mērķis ir klausītājiem parādīt, cik daudzveidīga un muzikāli saistoša ir kamermūzika saksofonam," uzsver mūziķi.

Koncertā skan 20. gs. amerikāņu komponista, pianista un ērģelnieka Viljama Olbraita Sonāte, kurā meistarīgi savijas gan stilistiski, gan tēlaini kontrasti – repetitīvs pulss, bībops, spēks un elegance. Franču komponista Fransisa Pulenka Obojas sonātes pārlikums soprānsaksofonam ir tehniski sarežģīts, skaudri smeldzīgs darbs, veltīts Sergeja Prokofjeva piemiņai. Eitora Vilas-Lobuša trīsdaļīgajā Fantāzijā saklausām brazīliešu mūzikai raksturīgo kolorītu – deju ritmus un dienvidniecisku noslēpumainību. Oskars un Elīna Latvijā pirmatskaņo franču saksofonista un komponista Filipa Geisa (Philippe Geiss) japāņu kultūras iedvesmoto skaņdarbu Akashia.

Saksofonists Oskars Petrauskis ir aktīvs kamermūzikas izpildītājs, daudzu starptautisku konkursu laureāts, Orķestra “Rīga” saksofonu grupas koncertmeistars un pasniedzējs Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas akadēmiskā saksofona un džeza un populārās mūzikas nodaļā. Bieži koncertē duetā ar brāli pianistu Raimondu Petrauski, kopā ar sitaminstrumentālistu Rihardu Zaļupi visi trīs muzicē ansamblī Xylem Trio. Kā solists uzstājies ar visiem Latvijas vadošajiem orķestriem: Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, Valsts kamerorķestri Sinfonietta Rīga, JVLMA simfonisko orķestri, Orķestri "Rīga", kā arī Slovāku Radio simfonisko orķestri. "Lielās mūzikas balvas 2013" ceremonijā publikas simpātijas lauri tika saksofonistam Oskaram Petrauskim, kurš balvai bija izvirzīts kategorijā "Par izcilu sniegumu".

Pianiste Elīna Bērtiņa regulāri sniedz koncertus gan kā solo māksliniece, gan tandēmā ar izciliem mūziķiem – čellistēm Guntu Ābeli un Ievu Upatnieci, Trio Spectrum sastāvā ar Lieni Denisjuku-Straupi un Elīnu Endzeli, sitaminstrumentālistiem Juri Āzeru un Guntaru Freibergu, kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķiem. Viņa ir sadarbojusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sinfonietta Rīga, Liepājas Simfonisko orķestri, Sinfonia Concertante, Olštinas filharmonisko orķestri (Polija).

Apsveicam Elīnu Bērtiņu ar nomināciju "Lielajai mūzikas balvai 2021" par izcilu darbu ansamblī!