Jauns gads sācies arī Latvijas Radio 3 "Klasika" rīkoto koncertu sērijā: jau 13. janvārī plkst. 18.00 Latvijas Radio 1. studijā viesosies kamerorķestris Sinfonia Concertante diriģenta Andra Vecumnieka vadībā.

Orķestris regulāri veido tematiskas programmas, piedāvājot latviešu komponistu darbu pirmatskaņojumus un jaunieskaņojumus, un koncerts Latvijas Radio 1. studijā un "Klasikas" tiešraidē būs brīnišķīga iespēja sekot tā atjautīgi veidotā cikla Concerto A → Z gaitai: tajā kārta pienākusi autoru uzvārda sākuma burtiem G un H.

Koncertā skanēs tie latviešu komponistu darbi, kas apritē nav bijuši gadu desmitiem: Edmunda Goldšteina (1927–2008) Koncerts vijolei ar orķestri (1997), kurā soliste būs orķestra līdere un dibināšanas iniciatore vijolniece Darja Smirnova, Artūra Grīnupa (1931–1989) Andante un Allegro flautai un stīgu orķestrim (1974, soliste – Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga flautu grupas koncertmeistare Vita Rozēna-Gaļicka) un Romualda Grīnblata (1930–1995) "Noktirne" stīgu orķestrim (1966).

Pasaules pirmatskaņojumu šajā vakarā piedzīvos Oskara Herliņa (1980) jaundarbs Crack!, par kuru pats autors raksta tā: "Vārds crack angļu valodā ir daudznozīmīgs, tā varētu būt plaisa, lūšanas skaņas attēlojums, bet tikpat labi arī vēl kas cits."

Koncertu vadīs un ar mūziķiem sarunāsies "Klasikas" programmu vadītāja Liene Jakovļeva. Koncerta producente – Anna Veismane.

Koncerta apmeklējumam klātienē var pieteikties pa tālruni 67206734 (darbdienās) vai e-pastu lr3koncerts@latvijasradio.lv Ierašanās Latvijas Radio (Doma laukumā 8) 13. janvārī no pulksten 17.30, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Kamerorķestris Sinfonia Concertante Latvijas koncertdzīvi kuplina jau vairāk nekā divas desmitgades, ne vien azartiski pārlapojot laika pārbaudi izturējušas klasiskas vērtības un gaismā ceļot nepelnīti piemirstus latviešu vecmeistaru veikumus, bet arī īpašu vietu savā repertuārā atvēlot dažādu paaudžu latviešu skaņražu jaundarbu pirmatskaņojumiem, bieži vien to lasījumos sabalsojoties arīdzan ar solistiem – kā jau atzītiem meistariem, tā arī mācekļiem. Kolektīva pirmsākumi meklējami 2002. gadā un tā kodolu vēl aizvien veido Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vecāko kursu studenti un absolventi.

Kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs jau kopš tā dibināšanas ir Andris Vecumnieks – multitalants ar plašu interešu loku, kurš pazīstams ne vien kā diriģents, bet arī kā komponists, muzikologs, vairāku augstskolu un skolu mācībspēks. Kopš 2014. gada kā orķestra līdzdiriģents intensīvi darbojas arī klarnetists un Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Guntis Kuzma; sadarbībai regulāri tiek aicināti arī jaunie un topošie Latvijas zižļa meistari.

Orķestris iesaistījies tādos konceptuālos, radošos un atraktīvos projektos kā piedalīšanās jaunās mūzikas festivālu "Arēna" un "DeciBels" līdzveidošanā, Latvijas Komponistu savienības rīkotajā festivālā "Latvijas Jaunās mūzikas dienas", Ainas Kalnciemas rīkotajā J. S. Baha mūzikas festivālā, V. A. Mocarta dienās. Latvijas koncertdzīvē būtiski ir Sinfonia Concertante iniciētie koncertu cikli: "Meistari un mācekļi", "Svētdienas koncerti Lielās ģildes Minsteres zālē", Sinfonia Concertante vs un Concerto A → Z.

Orķestra idejiskā līdere un dibināšanas iniciatore ir vijolniece Darja Smirnova, kura guvusi pieredzi starptautiskos konkursos un koncertos gan kā soliste, gan orķestru dalībniece. Kopš 2007. gada Darja ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra I vijoļu grupas koncertmeistara vietniece. Studiju gados bijusi aktīva kamermūziķe un jauniešu simfonisko un kamerorķestru koncertmeistare.

Flautiste Vita Rozēna-Gaļicka spēlējusi Orķestrī "Rīga", Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestrī. Vairākus gadus bijusi Liepājas Simfoniskā orķestra flautu grupas koncertmeistara vietniece. Kopš 2022. gada Vita ir Valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga flautu grupas koncertmeistare.