Pirmo reizi Latvijas Radio 1. studijā muzicē flautiste Egija Sproģe, mežradznieks Ingus Novicāns un pianiste Ieva Dzērve. Koncertu vada Liene Jakovļeva. 

Koncertprogrammu veido četri opusi, kas, lai arī tapuši vienā laika periodā, ir ļoti atšķirīgi. Mūsdienu amerikāņu komponista Ērika Iveizena (Eric Ewazen) Trio flautai, mežragam un klavierēm ir ļoti spilgts, virtuozs un emocionāli piesātināts opuss, kas brīnišķīgi parāda flautas un mežraga tembru skaisto saderību. Louela Libermana (Lowell Liebermann) Sonāte flautai un klavierēm no izpildītājiem prasa ļoti augstu tehnisko virtuozitāti un emocionālu intensivitāti.

"Ik dienu mans "līdzgaitnieks" ir arī piccolo flauta," pauž Egija Sproģe. "Tādēļ koncertā vēlējos iekļaut opusu, kurā mazā flauta sevi var parādīt kā solo instrumentu.

Rumāņu/ungāru komponista Leventes Ģenģeši (Levente Gyöngyösi) Sonāti piccolo flautai un klavierēm savulaik atskaņoju savā Bakalaura diplomeksāmenā JVLMA."

Koncertu atklāj britu flautista un komponista Īana Klarka (Ian Clarke) tēlainā kompozīcija Orange Dawn flautai un klavierēm. Komponists iedvesmu guvis, vērojot rītausmas ainu Austrumāfrikas Lielā Rifta ielejā. Lai panāktu poētisko noskaņu, komponists darbā iekļāvis "bambusa flautas" tembrālos efektus.

Egija Sproģe šoruden ieguvusi augsto 3. vietu 7. Andreja Jurjāna Starptautiskajā koka pūšaminstrumentu konkursā. Regulāri darbojas orķestra "Rīga", Liepājas SO sastāvā, uzstājas kā solo māksliniece ar orķestriem Sinfonietta Rīga, Sinfonia Concertante, JVLMA simfonisko orķestri, kā arī dažādos kamermūzikas projektos.

Mežradznieks Ingus Novicāns ir ilggadējs Liepājas SO mūziķis, spēlējis arī Klaipēdas Valsts teātrī un orķestrī "Rīga".

Pianiste Ieva Dzērve ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks, kopš 2018. gada ir Vispārējo klavieru katedras vadītāja, koncertmeistare Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, kur sadarbojas ar flautas, saksofona, tubas un eifonija spēles jaunajiem māksliniekiem. Ieva Dzērve koncertējusi kopā ar dziedātājiem Kristīni Gailīti, Sonoru Vaici, Ilonu Bageli, Viesturu Jansonu, flautisti Gunu Paulu-Rudāni un daudziem citiem, sadarbojusies ar diriģentiem Imantu un Gido Kokariem, Airu Birziņu, Romānu Vanagu, Intu Teterovski.

Koncerta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.