Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu pirmo reizi Latvijas Radio 1. studijā viesojas ansamblis Arcandela, aicinot uz jaudīgu un krāšņu ceļojumu Eiropas un pasaules tautu mūzikā. Koncertu vada "Klasikas" galvenā redaktore Inga Saksone.

Koncertprogrammas iedvesmas avots ir Eiropā atdzimusī t.s. balfolk deju mūzika, kuras pamatā ir kustība, dabiskums un liela sirsnība. Blakus senām franču dejām koncertā skan arī zviedru, dāņu, skotu, itāļu, vācu, mongoļu, igauņu un latviešu tautas melodijas ansambļa Arcandela dalībnieku aranžijās, kā arī oriģinālkompozīcijas, kas sajūtu ziņā tuvinās deju noskaņām.

Prasme ceļot attiecināma arī uz pašu dalībnieku profesionālo spektru, šķērsojot gan klasiskās un džeza, gan etnomūzikas un arī opermūzikas žanru robežas, sakausējot tās savā unikālajā skanējumā. Ansamblis Arcandela dibināts 2015. gadā, apvienojot profesionālus dažādu mūzikas žanru pārstāvjus, kuri kopā rada Latvijas mūzikas dzīvē nebijušu muzikālo vienību. Klasiskā kamermuzicēšana, džezs, tradicionālā mūzika un operdziedāšana saplūst vienotā veselumā, nojaucot žanru robežas.

Ansambļa mākslinieciskā vadītāja ir dziedātāja Aiga Bokanova, un līdz ar viņu Arcandela pamatsastāvu veido dziedātājs Kārlis Saržants, pianists Rihards Plešanovs, kontrabasists Oskars Bokanovs, akordeonisti Rolands Zelčs un Māris Rozenfelds, kā arī vijolnieki Liene Brence un Konstantīns Paturskis. Tomēr ansambļa sastāvs mēdz būt elastīgs, piemērojoties konkrētajai programmai:

18. oktobra koncertā redzam un dzirdam dziedātājus Guntu Gelgoti un Kārli Saržantu, vijolnieku Konstantīnu Paturski, kontrabasistu Oskaru Bokanovu, akordeonistus Rolandu Zelču un Māri Rozenfeldu, kā arī pianistu Rihardu Plešanovu. Mūziķu kompāniju papildina dejotājas Inga Holsta un Sandra Rozenblate.

Līdzās ansambļa dalībnieku oriģinālkompozīcijām un dažādu tautu tradicionālo melodiju aranžijām Arcandela labprāt atskaņo arī latviešu laikmetīgo mūziku: piemēram, 2020. gadā ansamblis jo plaši koncertēja ar komponistes Gundegas Šmites un režisora Aleksandra Okonova veidoto Dainu kamermistēriju "Es, karā aiziedams…", kas ir muzikāls stāsts par vīrieša un sievietes cilvēciskajiem pārdzīvojumiem, saskaroties ar kara skaudro realitāti. Šogad šo programmu albuma formātā klajā laidusi nacionālā skaņu ierakstu kompānija "Skani".