Pandēmijas laiku raksturo nemitīgas pārmaiņas, un ar pēkšņām izmaiņām bija saistīts arī 24. janvāra koncerts...

Pirmā labā ziņa. Saksofonista Oskara Petrauska un pianistes Elīnas Bērtiņas rūpīgi izloloto un šim vakaram īpaši iecerēto programmu "Klasika" noteikti drīzumā piedāvās citā pirmdienā, bet šobrīd māksliniekiem varam vēlēt tikai un vienīgi veselību – tā patiešām ir pati galvenā.

Bet šī pēcpusdiena "Klasikai" patiesi nāca ar hamletisku jautājumu: būt vai nebūt šīvakara koncertam? Koncerta producente Anna Veismane bija apņēmīga: koncertam jābūt!

Viņa saņēma drosmi un zvanīja pianistei Artai Arnicānei ar vienkāršu jautājumu: vai māksliniece būtu gatava pēc pāris stundām nospēlēt solokoncertu? Un sekoja otrā labā ziņa. Arta mazliet padomāja, mazliet paspēlēja, parunājās ar sevi un studijā esošo Radiomājas flīģeli un drosmīgi teica – jā! Glābjot šo situāciju, izaicinot sevi un būtībā darot to, kas ir viņas lielākā kaislība un mīlestība - spēlēt. To Arta pirms pāris dienām atklāja "Klasikas" intervijā Lienei Jakovļevai, gaidot savu debiju uz Latgales vēstniecības "GORS" skatuves. Tā nu aiz muguras, bet par laimi Arta vēl nebija devusies atpakaļ uz Šveici, jo iecerēti vēl daži svarīgi darāmi darbi saistībā ar topošo disku. Līdz ar to, ka pirms kāda laika Šveicē spēlēta Grīga miniatūru programma, šovakar tā tika piedāvāta "Klasikas" klausītājiem.

Artai Arnicānei ļoti tīk savas programmas veidot ar stāstu – tā, lai līdzās mūzikai būtu arī vēstījums. Koncertā skan Edvarda Grīga 14 miniatūras no "Lirisko skaņdarbu" burtnīcām, kas kopumā ir 10. Bet kāpēc tieši šādā salikumā, kāpēc tieši šādā secībā – to koncertā atklāj pati Arta.

Koncertā skan šādi skaņdarbi:

Op. 12 Nr. 2 Arietta
Op. 71 Nr. 1 Reiz bija  
Op. 43 Nr. 2 Vientuļais ceļinieks  
Op. 38 Nr. 10 Tautas melodija   
Op. 43 Nr. 1 Taurenītis
Op. 54. Nr. 4 Noktirne
Op. 71. Nr. 3 Kobolds / Rūķis  
Op. 57. Nr. 6 Ilgas pēc dzimtenes   
Op. 54. Nr. 5 Skerco   
Op. 57. Nr. 2 Gade   
Op. 57. Nr. 1 Zudušās dienas   
Op. 68  Nr. 2 Vecāsmātes menuets   
Op. 62, Nr. 6 Mājupceļš   
Op. 71 Nr. 7 Atmiņas    

Spēja aizraut klausītājus un radīt īpašu koncerta atmosfēru nodrošinājusi Artai Arnicānei plašu koncertdarbību un pieprasījumu pēc viņas radošajiem projektiem Eiropā – galvenokārt jau Šveicē, ko māksliniece šobrīd izvēlējusies par dzīves vietu. Latvijas Radio 1. studijā iepriekšējo reizi māksliniece viesojās 2018. gada oktobrī, uzstājoties kopā ar savu dzīvesbiedru, čellistu Florianu Arnicānu. Abu veidotais un kritiķu slavētais "Duo Arnicans" ir duets ar plašu koncertdarbību un retām pieturas reizēm Latvijā.