19. aprīlī  tiešraidē no Latvijas Radio 1. studijas izskanēja pianista Andreja Osokina koncerts “Latviešu klaviermūzika pāri gadsimtiem”.

Koncertā tika atskaņota trīs izcilu komponistu - aprīļa gaviļnieku - mūzika, bija gan Imanta Zemzara “Varšavas triptihs” un Pētera Vaska “Mazā nakts mūzika”, gan Aivara Kalēja klavierskaņdarbu "Dziesmas bez vārdiem" pirmatskaņojums. P. Vaska, I. Zemzara un A. Kalēja mūzikas cienītājiem šie skaņdarbi bija kā pianista dāvana komponistu nozīmīgajās jubilejās. Koncertā skanēja arī Jāzepa Vītola, Ādolfa Skultes, Jāņa Mediņa  un Volfganga Dārziņu klavierdarbi. Īpaša velte programmas noslēgumā  - Emīla Dārziņa „Melanholiskais valsis” Andreja Osokina pārlikumā klavierēm.

Koncertu vadīja un ar pianistu sarunājās LR3 “Klasika” direktore, muzikoloģe Gunda Vaivode.

Andrejs Osokins ir daudzpusīgs mūziķis, viņš vienlīdz brīvi iejūtas gan Rietumeiropas klasiķu, gan laikmetīgo komponistu mūzikā. Viņš ir spilgts un harismātisks solists, uzticams kamermūziķis ansamblī un koncertmeistars dziedātājiem. Pianists plūcis laurus nozīmīgos pianistu konkursos, tostarp Artura Rubinšteina Starptautiskajā pianistu konkursā Telavivā, Longas-Tibo Starptautiskajā konkursā Parīzē, Līdsas Starptautiskajā pianistu konkursā un Karalienes Elizabetes Starptautiskajā pianistu konkursā Briselē.

Kritiķu vērtējumā pianistam piemīt “hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”. 

Pianists ir "Lielās mūzikas balvas 2008" laureāts, koncertējis ar Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, Francijas Radio filharmonijas orķestri, Mančestras Hallé simfonisko orķestri, Braitonas filharmonijas orķestri un Dublinas Nacionālo simfonisko orķestri, LNSO, kamerorķestriem Sinfonietta Rīga, Kremerata Baltica, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Marks Elders, Marina Alsopa, Jurijs Simonovs, Bojans Videnofs, Džeimss Džads, Vladimirs Fedosejevs u. c. Muzicējis Dublinas Nacionālajā koncertzālē Īrijā, Vigmora zālē, St. Martin in the Fields un Kings Place koncertzālēs Londonā, Minhenes koncertzālē Gasteig.