Koncertcikla "Viens pats studijā" ietvaros Latvijas Radio 1. studijā muzicē džeza pianists un komponists Edgars Cīrulis. Ieklausoties viņa spēlētajās improvizācijās un kompozīcijās, atbildes improvizācijas krāsās piedāvā māksliniece Kristīne Kutepova, uz vietas radot unikālu mākslas darbu.

"Šodien meklēju patvērumu mūzikā un skaņā. Cenšos to pārvērst par savu svētvietu. Katrs skaņdarbs, ko atskaņošu, pārstāv kādu mazu nostūrīti no manas sirds, kas pašlaik prasa pēc miera, mīlestības, nosvērtības un līdzjūtības.

Ierasti spēlēju savu mūziku ansamblī kopā ar citiem mūziķiem, bet šoreiz tās būs improvizācijas, manas kompozīcijas un meditācijas par vienatni. Iespējams – divvientulību ar sevi," prāto Edgars Cīrulis.

Lēnām, pamatīgi un dziļi pianists aicina ieklausīties arī savās oriģinālkompozīcijās, kuras skan koncertā - The Weight of Time, The Summer in You, In this silence she weeps, Harbor un Breathe. Skan arī  improvizācijas par Johannesa Brāmsa Intermeco Mibemolmažorā Op. 117 Nr. 1 un Johana Sebastiāna Baha Prelūdiju Sibemolminorā no "Labi temperētā klavīra" 1. grāmatas.

 

Klausoties Edgara Cīruļa improvizācijās un kompozīcijās, māksliniece Kristīne Kutepova rada atbildes improvizācijas ar krāsām, uz vietas radot unikālus mākslas darbus. Veidojas neparasts dialogs, kurš risinās neierastā dimensijā starp diviem atšķirīgiem māksliniekiem. Klausītāji videotiešraidē var vērot un domāt par to, kā meditācija mūzikā var atspoguļoties uz audekla un kā veidojas krāsu un skaņu dialogs... Sarunās ar māksliniekiem piekļūstam tuvāk radīšanas procesam un radīšanas mirklim.

"Gleznotājas rokrakstā visbūtiskākā loma ir krāsai, tālāk formai un faktūrai. Krāsu laukumi, to kontrasti visbiežāk kārtoti impulsīvi, brīvi un aizrautīgi, izmantojot kā miniatūrus audeklus, tā arī lielus formātus, tādējādi tie izstrādāti var būt smalkām otu līnijām un vienlaikus – slotas vēzieniem, pēdām, krāsu lējumiem. Mākslinieces skatījums par dažādajām tēmām variē no abstraktām līdz popārtiskām vīzijām, kur pat saruna par smagāko notikumu var izvērsties liega," usver Kristīne, kura

Kristīne Kutepova (1982) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības bakalaura (2017) un maģistra (2019) studiju programmu. Saņēmusi LMA balvu konkursā “SEB stipendija glezniecībā” 2017. gadā un Mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā 2015. gadā. Kopš 2014. gada piedalījusies dažādās grupu izstādēs, tostarp starptautiskos projektos Itālijā un Vācijā. Šī gada sākuma Rīgas Mākslas telpā bija skatāma Kristīnes Kutepovas gleznu sērijas vienotā personālizstādē “Redzējumi”.