Latvijas Radio 1. studijā ar programmu "Slāvu tautu dziedājumi" viesojas dziedātāji Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs, kuri vokālajā duetā apvienojušies pagājušajā gadā.

Līdzās ukraiņu, horvātu, maķedoniešu un serbu tautas daudzbalsīgām dziesmām un garīgajiem dziedājumiem, kas lielākoties rodami mutvārdu tradīcijās, skan arī Ernesta Vilsona komponētās instrumentālas intermēdijas, kuras atskaņo vijolniece Agnese Kanniņa un altists Ivars Brīnums. Īpaši šim koncertam komponētā oriģinālmūzika vijolei un altam reflektē par tautas mūzikas tēmām. Koncertu vada "Klasikas" galvenā redaktore Inga Saksone.

Dziedātāji Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs jau krietnu laiku interesējas par dažādu periodu, reģionu un stilu dziedāšanas tradīcijām, taču šoreiz īpašs akcents likts tieši uz ukraiņu folkloru: "Izdziedam stāstus par vientulību, miera un brīvības meklējumiem, ilgām pēc dzimtenes, cilvēka attiecībām ar dabu un dievišķo, taču pāri visam – mīlestību, kas sāp, dziedē un sniedz veldzi. Dziedājumi tiek atskaņoti raksturīgajā “baltās balss" manierē, neprasot būtisku apskaņošanu vai pavadījumu."

Ansis Bētiņš un Artūrs Čukurs duetā apvienojušies pagājušajā gadā, uzstājoties dažādās Latvijas kultūrvietās, tostarp mākslas festivālos Survival Kit, "Zemlika" un Stokholmas koncertvietā Fylkingen, īpašu vērību savā repertuārā pievēršot dažādu tautu folklorai.

Dueta debijas albumu šogad plānots izdot Zviedrijas neatkarīgās ierakstu izdevniecības XKatedral paspārnē.

Ansis Bētiņš studējis JVLMA akadēmisko un senās mūzikas dziedāšanu, kā arī Latvijas Universitātē, iegūstot maģistra grādu Fizikālajā ķīmijā. Ansis papildinājis zināšanas Oslo un Luidži Kerubīni konservatorijā Florencē, Itālijā, šobrīd ir docētājs JVLMA Muzikoloģijas un Senās mūzikas katedrā. Ansis Bētiņš ir VAK "Latvija" mākslinieks un kā solists piedalījies dažādos baroka mūzikas koncertos un uzvedumos kopā ar Collegium Musicum Riga, kā arī veidojis individuālus projektus.

Artūrs Čukurs absolvējis Skatuves mākslu akadēmijas Teātra fakultāti Prāgā (Theatre Faculty of the Academy of Performing Arts) un JVLMA kā skaņu režisors. Savulaik darbojies kā dziedātājs, klarnetists, aktieris un teātra režisors Starptautiskajā Jaunā teātra festivālā Homo Novus, Ģertrūdes ielas teātrī, dziedājis VAK "Latvija", kā daudzpusīgs skaņu mākslinieks uzstājies Vācijā, Francijā un Nīderlandē.

Koncerta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.