Latvijas Radio 1. studijā pirmo reizi kopā uzstājas džeza kvartets "Auziņš. Ūsitalo. Poišs. Arutjunjans." Tie ir četri spilgti džeza mūzikas pārstāvji - saksofonists Kārlis Auziņš, pianists Tuomo Ūsitalo (Uusitalo), kontrabasists Toms Poišs un sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans -, kuru dažādie pasaulīgie ceļi šobrīd krustojas Latvijā.

Lai gan mūziķi ir savstarpēji pazīstami un tikušies citos muzikālos projektos, šī ir viņu pirmā kopīgā tikšanās uz skatuves. Skan kvarteta dalībnieku – Kārļa Auziņa, Ivara Arutjunjana un Tuomo Ūsitalo - oriģinālmūzika, kā arī Žana Sibēliusa, Telonija Monka un Kīta Džareta melodiju aranžējumi.

Koncertu vada un ar mūziķiem sarunājas Anete Ašmane.

Kārlis Auziņš ir latviešu laikmetīgā džeza un improvizētās mūzikas saksofonists un komponists. Absolvējis Amsterdamas konservatoriju un Kopenhāgenas Ritmiskās mūzikas konservatoriju, šobrīd viņš ir aktīvs Latvijas, Eiropas un Skandināvijas džeza un mūsdienu mūzikas skatuves dalībnieks. Kārlis galvenokārt pazīstams no tādiem projektiem kā Auziņš. Čudars. Arutyunyan, Kārļa Auziņa kvartets, Mount Meander, Keno Harriehausen Quartet, Own Your Bones. Debijas albums „Kārlis Auziņš. Solo” nominēts kā gada labākais džeza albums Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons”, savukārt galveno balvu šajā pašā nominācijā ieguvis trio Auziņš. Čudars. Arutyunyan albums Baltic.

Tuomo Ūsitalo ir godalgots pianists, komponists, aranžētājs un pasniedzējs, viņa muzikālā darbība novērtēta gan Ņujorkas, gan Eiropas džeza skatuvēs. Dzimis Tamperē, Somijā, vēlāk savas zināšanas papildinājis studējot Grācā, Austrijā, bet 2012. gadā Tuomo Ūsitalo pārcēlās uz Ņujorku, kur regulāri uzstājās pilsētas galvenajos džeza klubos Smalls, Mezzrow, Fat Car, Zinc Bar, Cornelia Street Cafe, Minton's Playhouse, kur viņš uzstājies ar tādiem mūziķiem kā Kriss Čīks (Cheek), Kērtiss Landijs (Lundy), Tailers Mičels (Mitchell), Džonijs O'Nīls (O'Neal) un daudziem citiem. Šobrīd Tuomo aktīvi koncertē daudzviet pasaulē un uzturas gan Somijā, gan Latvijā, kur izglīto jauno mūziķus JVLMA.

Toms Poišs ir viens no aktīvākajiem un pamanāmākajiem Latvijas basistiem, regulāri piedalās visdažādāko žanru projektos kopā ar Donu, Astro’n’Out, Elzu Rozentāli, Daumantu Kalniņu, Mārtiņu Braunu un Raimondu Paulu. Spēlējis arī City Jazz Big Band, Latvijas Radio bigbendu, Niku Gothemu, DJ Monsta, Laimu Jansoni. Kopš 2016. gada Toms Poišs ir Ventspils Mūzikas vidusskolas džeza nodaļas vadītājs, basa un ansambļu pasniedzējs. Savulaik absolvējis džeza nodaļu JVLMA, studējis Igaunijas Teātra un Mūzikas akadēmijā pie Tāvo Remmela (Remmel).

Sitaminstrumentālists Ivars Arutjunjans darbojas džeza un improvizētās mūzikas laukā, pēdējos gadus dzīvojis Kopenhāgenā, Berlīnē, Parīzē, bet šobrīd atgriezies Rīgā. Ivaram ir bijusi iespēja uzstāties ar džeza leģendām un izciliem, pasaulē atzītiem mūziķiem, piemēram, Gregu Osbiju  (Osby), Sīmusu Bleiku (Blake), Loganu Ričardsonu (Richardson), Džordžu Gerzonu (Garzone), Karstenu Dālu (Dahl), kā arī uztāties tādās prestižās vietās un festivālos kā Elbas filharmonijā Hamburgā, Kopenhāgenas džeza festivālā, XJazz festivālā Berlīnē, Konzerthaus Berlīnē, Amsterdamas Concertgebouw.