2020. / 2021. gada koncertsezonu atklāja latviešu džeza dziedātājas, komponistes un pianistes Lauras Polences īpaši Latvijas Radio tiešraidei izveidotā koncertprogramma “Blakus” ar latviešu tautasdziesmu apdarēm džeza ritmos un pašas Lauras oriģinālkompozīcijām. Tajās atklājas nemākslota vokālā izteiksme, teatrāls piesitiens un negaidīta spontanitāte. Šis koncerts tika plānots maijā, ārkārtas situācijas dēļ vairakkārt pārlikts. Koncertu vadīja un ar mūziķiem sarunājās Inga Saksone.

Laura Polence ir dziedātāja, komponiste, pianiste un pantomīmas māksliniece. Pēc Rīgas Doma kora skolas diriģēšanas klases beigšanas 2007. gadā Laura pārcēlās uz Nīderlandi, lai studētu džeza vokālu un kompozīciju Amsterdamas Mākslu augstskolā. Pēc vairākiem gadiem, kas pavadīti intensīvās koncertturnejās ar grupām Snowapple, How Town, Kaja Draksler Octet, Latvian Voices, Resamba, ir pienācis laiks soloprojektam.

Lauras skatuves partneri - komponists, pianists, bundzinieks, aranžētājs, producents Rūdolfs Macats, kontrabasists Jānis Rubiks un sitaminstrumentālists Rūdolfs Dankfelds, kā ari pavadošās vokālistes Una Stade un Zane Stafecka.

Koncerta rīkošanu atbalsta VKKF.