Latvijas Radio 1. studijā “Klasika” rīkotā koncertu cikla “Viens pats studijā” ietvaros uzstājas pianiste, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas un Ženēvas Mūzikas augstskolas profesore Diāna Ketlere un vīrišķīgā baritona īpašnieks un diriģents Pauls Putniņš.

Viņi abi dzimuši Latvijā, bet jau ilgus gadus par savām mājām sauc Londonu. Ārkārtējās situācijas laiku abi pavada dzimtajā Latvijā.

“Programma iezīmē trīs dažādus posmus, kuros savīta gan Eiropas klasiķu, gan latviešu komponistu mūzika,” stāsta Diāna Ketlere. “Ārija no Volfganga Amadeja Mocarta operas “Figaro kāzas” likta līdzās Šulhofa Tempo di fox a la Hawai, bet latviešu klasiķu Jāzepa Vītola un Jāņa Mediņa dziesmas papildina somu komponista Žana Sibēliusa reti spēlētais klavierdarbu cikls “Koki”. Visbeidzot, skan arī Riharda Vāgnera, Riharda Štrausa un Fēliksa Mendelszona-Bartoldi opusi.”

***

Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas un Ženēvas Mūzikas augstskolas profesorei Diānai Ketlerei kamermuzicēšana un ansambļa māksla ir viena no būtiskākajām radošajām šķautnēm. Līdzās akadēmiskajam darbam, solokoncertiem un rūpēm par pašas dibinātajiem kamermūzikas festivāliem Bavārijā un Bukarestē, viņa ir gaidīta viešņa pasaules klases kamermūzikas notikumos, koncertējot kā Eiropā, tā Japānā.

Nevainojama gaumes un stila izjūta, maģiska saspēle, briljanta tehnika ar fantastisku pieredzi un aicinājumu kamermūzikā – tā par Diānu Ketleri un viņas 2004. gadā dibināto ansambli "Raro" raksta pasaules prese.

***

Arī Latvijā dzimušā dziedātāja un diriģenta Paula Putniņa mītnes vieta jau daudzus gadus ir Apvienotā Karaliste. Covid-19 izraisītās globālās krīzes laiku viņš kopā ar dzīvesbiedri, pianisti Diānu Ketleri pavada Latvijā. "Šobrīd mums visiem jābūt ļoti atbildīgiem un disciplinētiem. Jārūpējas par savām ģimenēm un arī kaimiņiem, kuri ir gados vecāki. Tas šobrīd ir svarīgāk par visām citām prioritātēm," telefonintervijā “Klasikai” nesen uzsvēris Putniņš.

Programmā:

V.A. Mocarts - Figaro ārija Non piu andrai no operas "Figaro kāzas"
E. Šulhofs - Tempo di fox a la Hawai no Partitas klavierēm
J. Vītols - "Klausies, spulgacīt"
J. Mediņš - "Glāsts"
Ž. Sibēliuss - Klavierdarbu cikls "Koki" op. 75
R. Vāgners - Abendlich strahlt der Sonne Auge no operas "Reinas zelts"
R. Štrauss  An einsamer Quelle no cikla Stimmungsbilder op. 9 klavierēm
F. Mendelszons-Bartoldi - For the Mountains shall Depart no oratorijas "Elija"
J.S. Bahs/Ģ. Kurtāgs - Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit BWV 106 klavierēm četrrocīgi