Ar klarnetista Egīla Šēfera un pianista Toma Ostrovska koncertu noslēdzam cikla “Viens pats studijā” pavasara sezonu, kuras ietvaros kopumā izskanējuši apaļi desmit dzīvie tiešraides koncerti.

Koncertu, kuru paši mūziķi tiecas dēvēt par sonāšu vakaru, Egīls Šēfers ieskicē šādi: “Ar Tomu kopā muzicējam nu jau vairāk nekā divdesmit gadu garumā, un nav daudz darbu klarnetes zelta repertuārā, kam neesam pieskārušies. Izvēlējāmies divus darbus, kas pēdējo reizi spēlēti ļoti sen un pie kuriem gribētu atgriezties atkal – notraust vecos interpretācijas putekļus un ieraudzīt tos no svaiga skatu punkta.

No jauna iestudējot Fransisa Pulenka Sonāti klarnetei un klavierēm op. 184 un Viktora Babina valšu variācijas “Hilendeilas valši”, redzam, kā esam auguši, brieduši un kā mainījušies – uz labu!

Tāpat putekļus traušam no Imanta Zemzara Sonātes angļu ragam un klavierēm partitūras – šī darba versiju klarnetei komponists iespieda padusē pēc mūsu kopējā koncerta Spīķeros nu jau pirms gadiem septiņiem. Līdz tai tā arī nebijām tikuši. Šis dīkstāves periods, šķiet, nav bez sava labuma – nu darbs piedzīvos pirmatskaņojumu radio ēterā. To, vai komponistam patiks, redzēsim. Galvenais, lai tas uzrunātu klausītājus.

Arī Džozefa Horovica Sonatīni klarnetei un klavierēm līdz šim neesam spēlējuši. Toms pēdējā laikā aizrāvies ar džeza ritmiem un šis opuss, šķiet, viņam ir mīļākais darbs šajā programmā – dzīvespriecīga, aizrautīga, dinamiska un nebēdnīga.

Tā nu iznācis, ka visi darbi programmā ir lielās formas – bet ne tādēļ, ka klausītāju neesamība zālē mūziķim atņemtu satraukumu par nevietā izskanējušiem aplausiem vai sabojātu pauzi. Nē. Lielajās formās paustas lielas idejas. Šobrīd tās mums šķiet nozīmīgas.”

Koncertā skan:

Fransiss Pulenks - Sonāte klarnetei un klavierēm op. 184

Imants Zemzaris - Sonāte angļu ragam un klavierēm (pārlikumā klarnetei)

Džozefs Horovics - Sonatīne klarnetei un klavierēm

Viktors Babins - Hilendeilas valši (Hillandale Waltzes)

*

Koncerta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds