3. februārī Latvijas Radio I studijā, Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē un videotiešraidē muzicēja atraktīvais sitaminstrumentu ansamblis Perpetuum Ritmico – Guntars Freibergs, Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis un Ernests Mediņš.

Dzirdējām amerikāņu komponistu – Stīva Reiha un Džona Keidža - repetitīvos opusus, zviedru komponista Tobiasa Brūstrēma un latviešu jaunās autores Madaras Pētersones skaņdarbus sitaminstrumentiem, kā arī ansambļa dalībnieka Ernesta Mediņa kompozīciju spāņu ritmos. Artistiskie ansambļa mūziķi spēlēja visdažādākos sitaminstrumentus, dzirdējām marimbas, vibrofonus, lielākas un mazākas perkusijas neparastos salikumos. Koncertu vadīja Liene Jakovļeva

Perpetuum Ritmico ir vienīgais pastāvīgi koncertējošais sitaminstrumentu ansamblis Latvijā, kas aktīvi darbojas kopš 2014. gada. Ansamblis ir uzstājies teju visās Latvijas lielākajās koncertzālēs, kā arī koncertējis Lietuvā, Igaunijā un Vācijā. Perpetuum Ritmico ir sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un kamerorķestri Sinfonietta Rīga. 2017. gadā ansamblis tika nominēts Latvijas Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada  koncerts”, kā arī saņēma "Spēlmaņu nakts" nomināciju par gada muzikālo partitūru bērnu izrādei “Salātlapiņa”.

 

Ansambli raksturo kreativitāte, jauneklīga enerģija un plašs dažādu stilu repertuārs. Visi ansambļa mūziķi, (Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis, Guntars Freibergs un Ernests Mediņš) ir koncertējoši sitaminstrumentālisti, kas savu izglītību ieguvuši kā Latvijā, tā ārzemēs. Savos priekšnesumos Perpetuum Ritmico izmanto ļoti dažādas mūzikas stilistikas iezīmes, sākot no tautas mūzikas un populārās mūzikas ietekmes, līdz pat izteiktam avangardam, tādējādi veidojot savdabīgu crossover izpildījuma stilu. Tiek likts lietā plašs sitaminstrumentu klāsts, kas klausītāju ieved bezgalīgā dažādu skaņu, tembru un noskaņu pasaulē. Jebkurš klausītājs, kurš ir atvērts jauniem muzikāliem piedzīvojumiem, tiks pārsteigts un aizrauts ceļojumā uz unikālu mūzikas skaņu dimensiju.

Koncerta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.