14. oktobra vakarā Latvijas Radio I studijā un "Klasikas" tiešraidē baudījām talantīgo, ar īpašu skatuves pievilcību apveltīto māsu - vijolnieces Kristīnes Balanas un čellistes Margaritas Balanas - koncertu.

Lielās Mūzikas balvas laureāte Kristīne Balanas un LMB nominante Margarita Balanas lielākoties muzicē ārzemēs, taču šoreiz radījušas īpašu programmu koncertam Latvijas Radio, kurā skanēs Johana Sebastiāna Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Morisa Ravela dueti vijolei un čellam, kā arī Pētera Vaska opuss Castillo Interior  ("Iekšējā pils").  Ar mūziķēm sarunājas un koncertu vada Liene Jakovļeva.

Laikraksts The Times raksturojis latviešu vijolnieci Kristīni Balanas kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm”.

Kā soliste Kristīne ir uzstājusies kopā ar Londonas filharmonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri (atskaņojuma vadītāja), RTÉ Nacionālo SO, Eiropas Savienības SO, “Maskavas solistiem” Jurija Bašmeta vadībā, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Polijas kamerfilharmonijas orķestri, Sinfonietta RīgaCardiff Sinfonietta un citiem.

Čelliste Margarita Balanas ir daudzu starptautisku konkursu laureāte, kura pašlaik studē Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistrantūras programmā. Čellists Gotjē Kapisons izvēlējās Margaritu savai Classe d’Excellence de Violoncelle, kas deva Margaritai iespēju reizi mēnesī koncertēt Fondation Louis Vuitton Parīzē, kas tiešraidē tika rādīts klasiskās mūzikas interneta portālā medici.tv.

Margarita ir koncertējusi vairākās prestižās koncertzālēs Anglijā – The Wigmore Hall, The Royal Festival Hall, The Royal Opera House, Queen Elizabeth Hall, Watford Colosseum, The Foundling Museum un The Sage Gateshead, kā arī Francijā, Slovākijā, Nīderlandē un citur.

Koncerta norisi atbalsta  Valsts Kultūrkapitāla fonds