Ar etnomūzikas koncerta "Baltijas skaņas" Eiroradio tiešraidi Igaunijas, Latvijas un Lietuvas sabiedrisko mediju klasiskās mūzikas raidstacijas Tallinā, Rīgā un Viļņā ieskandināja trīs Baltijas kaimiņvalstu simtgadi.

Visas raidstacijas šo notikumu piedāvāja baudīt ne tikai radioviļņos, bet arī videotiešraidē.

Latviju šajā projektā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu pārstāvēja etnomūzikas apvienība "Brāļi un māsas", atskaņojot kompozīcijas no sava debijas albuma "Divējādi" (2016). Latviešu tautas un pasaules mūzika te skan valdzinoši mūsdienīgā interpretācijā, iezīmējot konceptuālu stāstu par sievietes mūžu no dzimšanas brīža līdz pēdējam elpas vilcienam.

 

Grupas sastāvu veido Latvijā labi pazīstami mūziķi: Kristīne Kārkle-Kalniņa, Edgars Kārklis, Artis Orubs, Ilze Grunte, Andris Grunte, un ansambļa nosaukums nebūt nav nejaušība: gan Kristīne un Edgars, gan Ilze un Andris ir brālis un māsa, kuri kopā muzicē kopš agras bērnības.

Arī pārējie mūziķi – Gatis Gorkuša, Kristaps Lubovs, Ernests Mediņš un Matīss Repsis – lieliski iederas šajā brāļu un māsu kompānijā. "Tā vienmēr ir īpaša sajūta – muzicēt kopā ar cilvēkiem, kurus jūti, mīli, ar kuriem var sarunāties bez vārdiem – mūzikas valodā," uzsver grupas dalībnieki.