Bērnu un jauniešu dienas centrālais notikums - tiešraides koncerts Latvijas Radio I studijā.

Šim koncertam dalībnieki gatavojušies jau sen: maijā precizēti dalībnieki, un visu vasaru bērni mēģinājuši savus priekšnesumus.

"Mums bija svarīgi parādīt pēc iespējas lielāku un plašāku jauno talantu spektru, tāpēc talantīgo bērnu meklējumos iegriezāmies ne tikai Dārziņskolā, bet arī Pāvula Jurjāna mūzikas skolā un Mediņskolā, aizbraucām līdz Bolderājai, Ādažiem un Babītei. Tāda instrumentu bagātība mūsu koncertstudijā vēl nebūs bijusi! Marimba un arfa, fagots un oboja, mežrags. Studijā vajadzēs iedabūt pat 10 kokles," kārdina Bērnu un jauniešu dienas producente Dina Dūdiņa-Kurmiņa. Koncertā kopumā piedalās 24 bērni un jaunieši, un it visi ir dažādu konkursu laureāti.

Koncertu atklāj pats Maestro Raimonds Pauls! Kļūstam liecinieki diviem pirmatskaņojumiem no Maestro un Daumanta Kalniņa jaunās programmas.

Daumants iejūtas arī koncerta vadītāja lomā.

"Gribējām, lai jaunieši rod iespēju ne tikai uzstāties publikas priekšā, kas ar "Klasikas" tiešraides starpniecību būs īpaši plaša, bet arī satiktos ar vairākām zvaigznēm. Daumants pats uz skatuves kāpis jau kopš agras bērnības – viņš ir gan obojists, gan dziedātājs, turklāt labprāt vada bērniem domātus pasākumus. Bet koncerta īpašā viešņa – visā pasaulē pazīstamā latviešu vijolniece Kristīne Balanas," teic Dina.