No 2. novembra ceļā uz “Klasikas” 25. jubileju 2021. gada 1. janvārī, pārraidēs ciklā „Klasikas Kurmis” tiksimies ar Latvijas Radio 3 "Klasika" kādreizējām un šī brīža balsīm, pārlūkosim agrāk skanējušus un aizvien aktuālus raidījumus un to tēmas, sākot no LR 3 dibināšanas un pat vēl agrāk.

LR 3 “Klasika” galvenā redaktore Inga Saksone: „Dažādos LR3 pastāvēšanas laikos esam meklējuši veidus, kā uzrunāt, pastāstīt, izglītot un sajūsmināt mūsu klausītāju. Aizvien meklētas jaunas formas, neparastāki formāti un krāšņi muzikālie noformējumi. Jubilejas reizē vēlējamies sakārtot “Klasikas” vēstures lappuses, kopā ar „Klasikas Kurmi” izstaigājot arhīva ejas, virszemē izgaismojot vērtīgāko, interesantāko un nozīmīgāko, ko 25 gadu laikā esam paveikuši. Nav izslēgts, ka “Klasikas” redaktoru ikdienas jautrie atgadījumi un kuriozi, kas fiksēti pierakstu kladēs un skaņas failos, arī varētu pavīdēt Kurmja izrakumos.”

Pirmās pārraides tēma - "dzīvo" raidījumu sākums. Meklējam pirmsākumus kādreizējās mūzikas redakcijas un vēlāk "Klasikas" redaktoru pirmajiem izgājieniem dzīvajā ēterā.  Izrādās, tas noticis ultraīsviļņu raidījumos krietni pirms LR3 dzimšanas. Savukārt jau "Klasikas" pirmsākumos virmoja idejas par atraktīvu informatīvo pārraidi ar aktualitātēm, klausītāju komunikāciju un interesantām intervijām. Pirmā  1998.gadā  dzima sestdienas rīta programma "Atspere", tai sekoja  rīta pārraide "Diena sākusies" un pēcpusdienas informatīvā stunda "Pa ceļam ar Klasiku", bet 2003. gadā pievienojās "Rīta regtaims".

"Klasikas Kurmis" ceļo pa LR3 dzīvo ēteru ejām, atrodot un noglabājot dažādus arhīva dārgumus.