Šoreiz "Klasikas" Kurmis  kopā ar Intu Zēgneri dodas pasaulē dibināt  sakarus un uztvert pasaules elpu. Sadarbības pirmsākumus ar Eiropas raidstaciju apvienību (EBU) atceras Ināra Jakubone un Gita Lancere, kā arī Latvijas Radio Ārlietu daļas vadītājs no 1992.- 2009. gadam Aivars Ginters. Par pirmo džeza tiešraidi, kas sasniedza Eiropas klausītājus, stāsta Māris Briežkalns, par panākumiem Starptautiskajā  kompozīciju konkursa Rostrum Sandra Ņedzvecka. Arvīda Platpera vadītā JVLMA Mūzikas skolotāju nodaļas sieviešu kora uzvaru Eiroradio koru ierakstu konkursā  Let the Peoples sing atceras Inta Pīrāga, bet par sadarbību ar EBU un tās sniegtajām iespējām atziņās dalās LR3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode un Eiroradio mūzikas projektu koordinatore Zane Prēdele.

Vēlme starptautiski sadarboties ir gandrīz tikpat sena kā pašu Raidstaciju rašanās. Eiropā pirmais radiofons sāka darboties Londonā  jau 1922. gadā. Londonai  sekoja Berlīne, Leipciga, Frankfurte, Minhene un vēl vairākas citas Vācijas pilsētas. Tad pievienojās Roma, bet  1925. gadā arī Varšava  un Rīga.

Drīz vien Rīgas Radiofons kļuva par Starptautiskās radio apvienības (International Radio Telegraph Union) biedru. Pagājušā gadsimta 30. un 30. gados radiofona programmās daudzviet minētas koncertu pārraides no Vīnes, Berlīnes, Prāgas... Arī no Rīgas uz Eiropu tika pārraidīta latviešu mūzika, ko atskaņoja Radio simfoniskais orķestris Jāņa Mediņa vadībā.

Pēc Otrā Pasaules kara starptautiskā sadarbība brīvajā Eiropā starp raidorganizācijām kļuva aizvien ciešāka, 1950. gadā nodibinājās Eiropas raidstaciju apvienība un trīs gadus vēlāk jau notika pirmā starptautiskā tiešraide, kas tika translēta uz vairākām pasaules valstīm no Londonas. Tā bija Anglijas karalienes Elizabetes II kronēšanas ceremonija 1953. gadā. Diemžēl  Latviju no šo un daudzu citu vēsturisku un kultūras notikumu piedzīvošanas atdalīja dzelzs siena

 Situācija mainījās līdz ar Neatkarības atgūšanu. Strauji  palielinoties interesei par brīvajām Baltijas valstīm, sāka  rasties arī pirmās sadarbības iespējas.