Šoreiz uzmanības lokā raidījums “Mana mūzika”. Īsi pieskaramies tā pirmsākumiem 80. gados, kad Ludmila Lukševica veidoja virkni sarunu ar dzejniekiem, jautājot par mūziku, kas tapusi ar viņu pantiem. Šo dzejnieku skaitā bija ~Vizma Belševica, Ojārs Vācietis, Ārija Elksne, Daina Avotiņa, Marta Bārbale, Māra Zālīte, Olga Lisovska, Arvīds Skalbe, Egils Plaudis, Imants Ziedonis, Leons Briedis, Laima Līvena, Laimonis Kamara, Viks un citi.

Gunda Vaivode stāsta par pirmo reizi, kad pati vadījusi šādu raidījumu – tas bija 1990. gada 8. novembris un viešņa flautiste Dita Krenberga. 90. gadu pirmajā pusē bija vairāku programmu vadītāju neregulāras izpausmes šajā žanrā, šādus raidījumus veidoja Ināra Jakubone, Guntars Pupa, vēl citi.

Stabilu vietu ar nosaukumu “Mana mūzika” šāda cilvēku izjautāšana iekaroja ēterā divus gadus pēc radio “Klasika” piedzimšanas vienā dienā ar pirmo “Atsperi” – 1998. gada 3. janvārī pulksten 12, toreiz ēterā bija Normunds Šnē.

Stāstām arī par LR3 viesu grāmatu – ādas vākos iesietām nošlapām, kurās ieraksti veikti no 1999. gada līdz 2011. gadam. Pirmā ieraksta autors 1999. gada 27. februārī ir Arturs Maskats, viņš gan parakstījies, gan uzvilcis Mālera klejotājpuiša dziesmas motīvu.

Te var atrast Rolanda Kronlaka un Jāņa Petraškeviča pirmo kompozīciju, uzslavas par LR3 veidotāju veikumu, mūsu nepieciešamības apliecinājumus, atziņas par to, ka esam mainījuši Radio seju; te ir Regīna Ezera, ir Roalds Dobrovenskis, kurš saka, ka moku un skumju neesot bijis, kaut esot baidījies par to; ir Guntara Prāņa rakstīts gregorisks korālis un Valdis Jancis ar Bēthovena Devītās motīvu; Andra Neiburga brīnās, ka pretēji gaidītajam bijusi ļoti jauka stunda; Imants Kokars uzzīmē trejkrāsu saulīti; ir arī Mailīša zīmēta zivtiņas dziesma un Sergeja Timofejeva zīmēta lidmašīnīte, Kaiširo Kanno hieroglifi, Svetlanas Bless zīmēts žurkas siluets, Pētera Plakida nošu žests un arī viesi, kas autografējušies ne kā raidījuma “Mana mūzika” viesi: Vasilijs Sinaiskis, Gidons Krēmers, Modests Pitrens, vēl citi.

Par spilgtākajiem brīžiem raidījuma veidošanā gadu gaitā stāsta Sandra Ņedzvecka, Inta Zēgnere un Dina Dūdiņa-Kurmiņa.

Atceramies, ka sākotnēji šis bija dzīvā ētera formāts un sarunas bieži notika trijatā, bet, iestājoties 21. gadsimtam, arvien biežāk izvēlējāmies iepriekš ierakstītu un samontētu variantu.

Raidījuma “Mana mūzika” autoru skaitā ir arī Inga Saksone, Ilze Medne, Maruta Rubeze, Rīta Paula, Inta Pīrāga, Gita Lancere, Guntars Pupa, Jānis Markovs, Sergejs Kruks, Oļģerts Šusts, jaunākos laikos Edgars Raginskis, Inga Žilinska, Ināra Jakubone, Liene Jakovļeva, Raitis Zapackis, Inga Vasiļjeva, Dāvis Eņģelis, Vizma Zvaigzne, Signe Lagzdiņa, Anna Marta Burve, Lauma Malnace, Anete Ašmane, Anna Veismane