To, ka šī saikne ar klausītāju ir  svarīga, saprata jau Latvijas Radio darbības pirmsākumos, kad tika saņemtas vēstules un ņemti vērā klausītāju lūgumi. Piemēram, 30. gadu Radio rubrikā „Klausītājiem Vārds” lasāmas šādas rindas: „Attiecībā uz rīta koncertiem, vajaga dot maršus, maršus un tikai maršus. Jo, kad radio mūs modina, tad skumja mūzika rada sliktu sajūtu un mēs pēc tam visu dienu jūtamies skumji. Bet, kad mūsu pirmā rīta pusstunda ir jautra, tad gara stāvoklis ar visu dienu ir labs.”

Vācu okupācijas laikā tika ieviesta „Latviešu karavīru pusstunda”, kurā skanēja tautasdziesmas un populāras melodijas. Bet pēckara gados regulāri kļuva koncerti ar darba pirmrindnieku, revolūcijas veterānu un darbaļaužu kolektīvu sastādītu programmu. 60. gadu vidū ar mērķi apkopot klausītāju vēlmes gaumīgi sakārtotā koncertā, Radio darbā tika pieņemta Marija Janmeija. Viņas veidotie koncerti laika gaitā mainīja gan raidlaikus, gan nosaukumus, taču viņas rokas un sirds bijusi klāt pie tādiem  koncertiem, kā „Pēc jūsu vēlēšanās, draugi”, vai „Ko vēlas dzirdēt mūsu radioklausītāji”, kā arī pie  muzikālā sveiciena „Vienīgi jums”, kas sākās līdz ar atmodu un LR 1. programmā noturējās 15 gadus svētdienās no pl. 13.00 līdz 14.00.

Brīdī, kad izveidojās „Klasika”, arī mēs turpinājām šo gadu desmitiem  attīstīto komunikācijas formu ar klausītājiem, un startējām 1997. gada 4. janvārī ar stundu garu „Programmē klasikas klausītāji”, kas katru sestdienu skanēja plkst. 17.00.

Savā ziņā arī Latvijas Radio 1. studijas kamermūzikas koncertu pirmie apmeklētāji, izauguši no „Programmē Klasikas klausītāji” rindām. Spilgtā atmiņā pirmā tikšanos ar viņiem 2000. gadā, kad aicinājām čaklākos uz Radio , vedām ekskursijā pa Radio namu, iepazīstinājām ar „Klasikas” darba telpām, lai tas viss tā skaisti kulminētu 1. studijā ar koncertu. Vēlāk uzzinājām, ka  šādi sapazinušies, klausītāji  izveidojuši pat „Klasikas” fanu klubu.

Taču šajā komunikācijā ar klausītājiem, ne vienmēr mums programmas veidotājiem bijusi tik relaksēti darba apstākļi. Par traku „pārbaudījumu” izvērsās pirmās, online programmētās stundas darba dienas rītos plkst. 11.00, kad gāja „kā pa ellīti” visos Radiomājas stāvos. Tiesa, šo spriedzi  izturējām visai īsu laiku - no 2002. gada janvāra līdz 2004. gada maija beigām.

Daudz mierīgākos apstākļos tika realizēts nākamais,  klausītājus piesaistošais koncerts „Viens no diviem”, kas noturējās  ēterā  gandrīz septiņus gadus katru darbadienu  plkst. 11.10. Šo  ideju, balsot par vienu vai otru mūsu piedāvāto ierakstu vai albumu, „Klasikas” direktore Gunda Vaivode bija noskatījusi vienā no Eiroradio tikšanās reizēm.

Šobrīd klausītāju iecienītie skaņdarbi, vai atbilstoši noskaņai un gadalaikiem  izraudzītā mūzika  dzirdama katru darbadienu laikā no plkst. 11.10 līdz pulksten 12.00, kad ēterā skan „Izvēlas "Klasikas "klausītāji”.