Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadskārtu, "Klasika" saviem klausītājiem sarūpējusi īpašu programmu, kas ļaus izbaudīt īstu svētku sajūtu un rosinās apzināties tās vērtības, kas nozīmīgas ne tikai mums pašiem, bet Latvijas vārdu spodrina visā plašajā pasaulē.

Plkst. 9:20 jaunajā raidījumā "Kāpēc dizains?" runāsim par Latvijas dizaina jomas nacionālo identitāti. Kāda tā ir, kā tā veidojas, vai tomēr globāli pasaulē visu izšķir dizaina ideja un arī šajā jomā robežas nav iespējams noteikt. Studijā būs dizaina vizionāre Barbara Ābele un dizaina biroja H2E dizainere Inguna Elere, bet pārraidi vadīs Ilze Dobele.

Plkst. 10:30 neakadēmiskajā laikā skanēs Imanta Kalniņa dziesmas, plkst. 11:10 - ieskats Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora "Sōla" un folkloras kopas "Vilkači" albumos. No "Sōlas" klausīsimies pērn klajā laisto dubultalbumu "Dziedot dzimu, dziedot augu" (diriģenti - Kaspars Ādamsons, Laura Štoma un Artūrs Oskars Mitrevics), bet no "Vilkačiem" - arīdzan pērn klajā nākušo albumu "Karavīru audzināj'".

Plkst. 12:00 būs pienācis laiks sveikt Triju Zvaigžņu ordeņa un Atzinības krusta ieguvējus. Valsts prezidents Egils Levits 18. novembrī svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pasniegs augstākos Latvijas valsts apbalvojumus - saskaņā ar Valsts prezidenta un Ordeņu kapitula 18. oktobra lēmumu par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis tiks piešķirts 34 izcilām personībām, Viestura ordenis – deviņām, bet Atzinības krusts – trīsdesmit piecām. Augstākie valsts apbalvojumi tiek pasniegti gan par atsevišķu izcilu darbu profesijā, gan mūža ieguldījumu un panākumiem bagātu darbību. Saņēmēju vidū arī trīs mūziķi, kuru ierakstus klausīsimies "Klasikā". 18. oktobrī tika nolemts par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri iecelt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza mūzikas katedras vadītāju, asociēto profesoru, džeza vēstures pētnieku, džeza mūziķi, Dr.art. Indriķi Veitneru, par Atzinības krusta virsnieku - dziedātāju, operetes solisti, vokālās mākslas pedagoģi Ainu Bajāri un skatuves mākslinieci, operetes solisti un vokālās mākslas pedagoģi Astru Krēsliņu.

Plkst. 15:05 - raidījuma "Zvaigžņu ceļi pasaulē" atkārtojums: tā galvenā varone šoreiz - "Dvēseļu puteņa" mūzikas autore Lolita Ritmane.

 

Plkst. 17:07 - grupa "Auļi" ierakstos no albuma "Senču balsis" (2019).

Plkst. 17:30 - Valsts svētku koncerta tiešraide no Latvijas Nacionālā teātra.

Plkst. 19:10 90. gadskārtā atcerēsimies komponistu Valteru Kaminski (1929-1997), bet plkst. 19:40 baudīsim flautistes Ditas Krenbergas, čellistes Ingas Ozolas un pianista Jura Žvikova saspēli programmā "Tu saki? Latviešu kinomūzika citādā skanējumā", kas VEF Kultūras pils kamerzālē izskanēja 6. novembrī.

21:00 vienosimies Latvijas valsts himnā "Dievs, svētī Latviju!", bet plkst. 21:02 raidījumā "Mūsu leģendas" dzejnieks Jānis Peters stāstīs par Latvijas brīvības simbolu – Brīvības pieminekli, cilvēkiem, kuri to cēla un nosargāja, brīvības dievietes prototipu un citus stāstus un leģendas.

Svētku vakara izskaņā no plkst. 22:05 pārraidē "Pasaules koncertzālēs - Latvijas mūziķi" baudīsim gan Ivetas Apkalnas (ērģeles), Bavārijas Radio simfoniskā orķestra un diriģenta Marisa Jansona koncertu Budapeštas Mūzikas un mākslu pilī, gan Latvijas Radio kora un diriģenta Sigvarda Kļavas uzstāšanos Solsbergas festivālā Šveicē, gan Diānas Ketleres (klavieres), Razvanu Popoviči (Razvan Popovici, alts) un Torstena Johansa (Thorsten Johanns, klarnete) saspēli festivālā "Kīmgavas pavasaris", gan Kristīnes Opolais (soprāns), Leipcigas Gewandhaus orķestra un diriģenta Andra Nelsona sniegumu Latvijas Nacionālajā Operā.