Gadumijā Latvijas Radio 3 "Klasika" noskaidros 2021. gada košākos muzikālos akcentus, piedāvās neskaitāmus pirmatskaņojumus un brīnišķīgu koncertu izlasi, svinēs 26. dzimšanas dienu un aicinās uz ekskluzīvu tiešraidi no Vīnes, kas uzmundrinās gluži tāpat kā dzirkstoša šampanieša malks!

31. decembrī

Plkst. 11:06 – 2021. gada muzikālie akcenti "Klasikas" vērtējumā
Pirms metamies iekšā jaunajā gadā, pavēršam skatu uz to, kas šogad bijis. Ir bijuši pārrāvumi, uzplaukumi, miera periodi un sablīvējumi, un esam aizvadījuši spilgtus četrus gadalaikus – baltas, klusinātas ziemas ieskāvumā bijusi karsta un sulīgiem augļiem bagāta vasara, smaržīgs un mazliet vientulīgs pavasaris un dūmakains, tomēr ražīgs rudens, tamdēļ šoreiz “Klasika”, veidojot 2021. gada muzikālo apskatu, spilgtākajiem notikumiem dāvā katra gadalaika raksturīgos ziedu pušķus. Gunda Vaivode, Inga Saksone, Signe Lagzdiņa un Orests Silabriedis te ar pastalām, te bieziem zābakiem un arī smalkām kurpītēm iziet cauri šim gadam un meklē leduspuķu, narcišu, rožu un pīlādžu ziedu balvu saņēmējus.

Plkst. 12.00 – Pirmatskaņojums "Klasikā"!
Ansambļa "L'Arpeggiata" albuma "Alla Napoletana" 1. daļa (Piedāvā Inga Žilinska)

Plkst. 13.05 – Pirmatskaņojums "Klasikā"!
Vijolnieks Denjels Houps un Cīrihes kamerorķestris albumā "Hope" (Piedāvā Dina Dūdiņa-Kurmiņa)

Plkst. 14.06 – Elīnas Garančas un Raimonda Paula koncerts "Ja tevis nebūtu..." 
24. jūlija vakarā tiešraidē no Latvijas Nacionālā teātra "Klasikā" izskanēja pasaulslavenās latviešu operdīvas Elīnas Garančas un maestro Raimonda Paula rūpīgi gatavotā un klausītāju ilgi gaidītā koncertprogramma "Ja tevis nebūtu..." Vecgada vakarā Gunda Vaivode piedāvā noklausīties šī brīnišķīgā koncerta ierakstu.

Plkst. 15.05 – Pirmatskaņojums "Klasikā"!
Albums "Johann Sebastian Bach. Motets: Pygmalion, Raphael Pichon" (piedāvā Sandra Ņedzvecka)

Plkst. 16.06 – Neakadēmiski. Latvijas mūziķu 2021. gadā izdotie ieraksti
(Piedāvā Signe Lagzdiņa)

Plkst. 17.05 – Dzejoļi autora balsī no 2021. gadā izdotajiem krājumiem
(Piedāvā Orests Silabriedis)

Plkst. 19.06 – Pirmatskaņojums "Klasikā"!
Ansambļa "Iļģi" jaunākais albums "Mēs deviņi bāleliņi".
"Man ļoti pietrūkst mūsu Ziemassvētku koncertu!"  - tā sarunā ar Gitu Lanceri saka Ilga Reizniece, kuras dibinātā un vadītā grupa "Iļģi" šogad atzīmēja 40. dzimšanas dienu. "Četrdesmit gadi - tas nav joks!", Ilga atceras mirkļus no "Iļģu" vēstures, sākot ar sludinājumu pieteikties mūziķiem un teicējām jaunveidojamajā Iļģuciema kultūras nama folkloras ansamblī, uz kuru atsaucās meitenes, kas tautasdziesmas tiešām "teica", t.i. skaitīja. Pieminot daudzās brīnišķīgās dziedātājas - Irēnu Matisoni, Māru Zariņu (Klotiņu), Birutu Kipļuku (Ozoliņu), Māru Kalniņu, Zani Šmiti, Rūtu Muktupāvelu, Irīnu Mihailovsku - kuras piedalījušās dažādu "Iļģu" programmu veidošanā, Ilga atzīst, ka "Iļģi" ir vienmēr mainīgi, un droši vien tieši tādēļ ir spējuši tik ilgi pastāvēt. Par "Iļģu" stila transformēšanos no "gandrīz folkloras" ansambļa līdz folkrokam, par dažādām programmām - arī tām, kas glabājas tikai Latvijas radio fonotēkā, kā arī par jauno digitālo albumu "Mēs deviņi bāleliņi" klausieties Vecgada vakara sarunā ar Ilgu Reiznieci.

Plkst. 20.30 – Pirmatskaņojums "Klasikā"!
Veram vaļā vācu dziedātājas un aktrises Ūtes Lempereres albumu "Tikšanās ar Marlēnu", kura rašanās vēsture ir ļoti saistoša. 1987. gadā, kad Ūte Lempere Parīzē saņēma Moljēra balvu par Sallijas lomas atveidojumu mūziklā "Kabarē", kritiķi bija sajūsmā  un mēdza viņu salīdzināt ar Marlēnu Dītrihu. Tad nu Ūte, kura visu mūžu bija apbrīnojusi vācu leģendu, bet nekad viņu dzīvē nebija satikusi, uzdrošinājās aizsūtīt viņai pastkarti, zinādama, ka slavenā aktrise dzīvo turpat netālu, 12. Avēnijā, un savā vēstījumā atvainojās par tik lielu mediju uzmanību un šo jau pieminēto līdzību. Pēc kāda laika Marlēna Dītriha Ūtei piezvanījusi un šī telefona saruna ilgusi veslas trīs stundas, kuru laikā aktrise esot paspējusi atklāt daudz nianšu gan par savu dzīvi, darbu un stilu, gan mīlestību uz dzejnieku Rilki, sarežģītajām attiecībām ar Vāciju, bēdām, aizraušanos. Uz šīs telefonsarunas balstīts arī albuma muzikālais materiāls. (Piedāvā Inta Pīrāga)

Plkst. 20.55 - Vecgada koncerts Latvijas Nacionālajā operā (2007)
Kristīne Opolais, Kristīne Gailīte, Egils Siliņš, Liora Grodnikaite, Dmitro Popovs, Andris Lapiņš, Krišjānis Norvelis, LNO koris, orķestris un diriģents Mārtiņš Ozoliņš franču komponistu opermūzikā. Koncertu vada Gundars Āboliņš. (Piedāvā Ināra Ancāne)

Plkst. 22.30 – Ansambļa "The Erlkings" koncerts "Die kleine Mullerin"
Vēlot Jaunajā gadā daudz prieka un smieklu, Ilga Auguste piedāvā grupas "The Erlkings" muzikālās kulinārijas brīnumu – dziesmas no Franča Šūberta cikla "Skaistā dzirnavniece" jaunā pārveidā. Vieni to sauc par nekaunību, citi – par uzdrošināšanos, bet neatkarīgi no tā, vai esat jauns vai vecs, atrodaties Vīnē vai Londonā, mīlat klasiku vai popmūziku, ar "The Erlkings" smaids sejā un sirdī garantēts!

Plkst. 23.00 – Vecgada rupjmaize
(Piedāvā Maruta Rubeze)

Plkst. 23.49 – Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa Jaunā gada apsveikums

Plkst. 23:54 - Valsts prezidenta Egila Levita apsveikums gadumijā

Plkst. 00.00 – Laimīgu 2022. gadu!

Plkst. 00.02 – Matildes valsis
Mirusja Louersa (soprāns), Andrē Rjē (vijole) un Vīnes Johana Štrausa orķestris albumā "Waltzing Matilda"

1. janvārī

Plkst. 11.55 – "Klasikai – 26!"
Tieši 1. janvāris pavisam oficiāli ir Latvijas Radio 3 "Klasika" dzimšanas diena. Rezumējot iepriekšējā gada bilanci, uztaktēsim jauno gadu, kas sola ne mazāk intriģējošus plānus. LR3 "Klasika" direktore un pārraides autore Gunda Vaivode studijā aicinās LR3 galveno redaktori Ingu Saksoni, LR galveno redaktori Anitu Braunu, LR3 programmu vadītāju, raidījuma "Šņorbēniņi" producenti Sandru Ņedzvecku, LR3 programmu vadītāju, podkāsta "Mākslinieks pie mikrofona" producenti/vadītāju Annu Martu Burvi un LR3 programmu vadītāju, fondu ierakstu un studijas koncertu producenti Annu Veismani.

Plkst. 12.15 – Ekskluzīva tiešraide! "Vīnes filharmoniķu" Jaungada koncerts
Tiešraidē no Vīnes Mūzikas biedrības Zelta zāles jau 64. reizi skanēs "Vīnes filharmoniķu" Jaungada koncerts, kura programma šogad tapusi kopā ar maestro Danielu Bārenboimu. Programmā iekļauti Johana Štrausa tēva, Johana Štrausa dēla, Eduarda Štrausa, Karla Cīrera un Jozefa Helmesbergera valši un polkas. Eiroradio tiešraidē "Vīnes filharmoniķu" Jaungada koncerts tiek pārraidīts jau vairāk nekā 90 pasaules valstīs, un arī "Klasikā" šī tiešraide kļuvusi par Jaunā gada svinību tradīciju jau vairāk nekā 20 gadu garumā... 

Pulksten 17.00 – "Mana mūzika". Māris Briežkalns
2022. gada pirmajā raidījumā "Mana mūzika" tiekamies ar džeza bundzinieku, producentu, Latvijas Radio skaņu ierakstu studijas vadītāju Māri Briežkalnu, kurš pagājušā gada nogalē svinēja pusapaļu jubileju. Māri Briežkalnu uz sarunu aicinājusi Anna Veismane.