Latvijas Radio 3 "Klasika" XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas šogad risinās e-formātā, sekos līdzi divos raidījumu ciklos.

Svētku dienasgrāmata

No 1. augusta līdz 17. oktobrim ik svētdienas rītu pulksten 9.30 tiks piedāvāta "Svētku dienasgrāmata". Kopumā tie būs 12 raidījumi, kuros klātienes mirkļi un sarunas ar svētku dalībniekiem – skolēniem un skolotājiem no dažādiem Latvijas novadiem, tiks papildināti ar radošo komandu idejām, tādējādi uzzinot, kādā veidā top koncertu video stāsti un virtuālie uzvedumi.

Līdz ar to, ka svētku programmu veido 15 dažādas norises kora un instrumentālajā mūzikā, tautas un mūsdienu dejā, folklorā un vizuālajā mākslā, katra no dienasgrāmatām būs veltīta konkrētai tēmai, sākot ar "Saulesviju" līdz pat "Dziesmu kokam".

Svētku lāde

Savukārt no 2. augusta līdz 3. septembrim darbdienu rītus pulksten 8.10 iesāksim ar "Svētku lādi". Spilgti notikumi caurstrāvo Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vēsturi. Cik īsti sena tā ir? Kad draudžu un pagastskolu skolotāji saprata, ka ar mācēšanu lasīt, rakstīt un rēķināt vien bērna attīstībai nepietiek? Par pārmaiņu vējiem, atmodas vēsmām, personībām un iešanu plašumā stāstīs savas jomas profesionāļi, erudīti aculiecinieki un pieredzes bagāti dalībnieki: koru virsdiriģenti Arvīds Platpers un Līga Celma- Kursiete, horeogrāfe un deju virsvadītāja Baiba Rasma Šteina, pedagogs un horeogrāfs Edmunds Veizāns, pūtēju orķestru virsdiriģents Haralds Bārzdiņš.

Abu raidījumu ciklu producente ir Inta Pīrāga, un to veidošanā būs iesaistīti teju visi "Klasikas" programmu vadītāji.