Gadumijas satraucošajās noskaņās esam kopā ar dziedātāju, kas nule saņēmusi Izcilības balvu - Elīnu Garanču un viņas ierakstiem no jaunākā albuma Sol y vida ("Saule un dzīve"), ko šogad klajā laidusi ierakstu kompānija Deutsche Grammophon.

Tajā pasauslavenā latviešu dziedātāja pievērsusies spāņu melodijām, tango, Latīņamerikas folkmūzikai un itāļu mīlas dziesmām.

Albumu Elīna ieskaņojusi kopā ar dzīvesbiedru, diriģentu Karelu Marku Šišonu, viņa vadīto Grankanārijas filharmonijas orķestri (Filarmonica de Gran Canaria) un ģitāristu Hosē Mariju Galjardo del Reju (Jose Maria Gallardo del Rey).

"Albums ir veltījums dienvidu zemēm, kas man ļoti patīk," intervijā "Klasikai" neslēpj dziedātāja. "Mēs to arī ierakstījām dienvidos, Grankanārijā, un man jau šķiet, ka te ir tieši tas gars un atmosfēra, ko gribēju parādīt - kaut kas ne gluži klasisks un arī ne crossover - vienkārši kaut kas tāds, kur ir sirds un dvēsele."

 
 
 
"Tā ir mana atzīšanās mīlestībā un veltījums dienvidu zemēm, saulei un jūrai," intervijā laikraksta "Diena" žurnālistam Jegoram Jerohomovičam stāsta dziedātāja. "Dienvidos saulei ir īpaša spozme, pat ziemā debesis nav drūmas un pelēkas. Malagā, kur mums ir māja, ir 320 saulainu dienu gadā un gaisma vienmēr ir klātesoša. Pēdējos gados man radās ideja, ka beidzot ir jāieraksta pavisam priecīgs, varbūt ne tik klasisks albums, ko daži, iespējams, nosauks par crossover, kaut gan es tam nepiekrītu, jo aranžējumi ir veidoti lielam orķestrim. Šajā mūzikā ir spilgti izteikts dienvidu kolorīts. Albumā centāmies radīt noskaņu, kas rodas, kad cilvēks pēc garas ziemas ir noilgojies pēc atvaļinājuma, aizbrauc uz kādu dienvidu zemi un dodas uz jūras pusi, – tu uzkāp augšā kāpā, ieraugi jūru, sajūti siltu vēju, un tevi pārņem vēlme skriet no kāpas lejā un iemērcēt kājas ūdenī. Mēs ar šo disku vēlējāmies uzburt sen gaidīta atvaļinājuma sajūtu."