2015. gada 30. jūlijā Ventspilī, teātra namā „Jūras vārti”, pirmizrādi piedzīvoja dziesmuspēle „No saldenās pudeles”, kurai mūziku radījis Imants Kalniņš, dziesmu tekstus - Jānis Peters, bet libretu pēc Rūdolfa Blaumaņa joku lugas „No saldenās pudeles’’ motīviem 1975. gadā veidoja Marga Tetere, kura kļuva par šī iestudējuma režisori.

Pirmizrāde notika 1975. gada 23. decembrī  Rīgas Operetes teātrī Jāņa Kaijaka vadībā. Iestudējums ieguva nedalītu kritiķu un klausītāju atsaucību, galvenokārt, pateicoties izrādes izcilajām muzikālajām kvalitātēm, kā arī daudznozīmīgajiem un drosmīgajiem dziesmu tekstiem. Pēc Rīgas Operetes teātra likvidācijas izrāde tika uzvesta Latvijas teātros lugas formātā - dziesmas dziedāja aktieri, orķestri aizvietoja klavieres un instrumentāls ansamblis. Operetes nošu materiāli - partitūra, orķestra balsis nogūla Latvijas Nacionālās Operas bibliotēkas arhīvā līdz 2015. gadā par tiem ieinteresējās diriģents Aigars Meri, sadarbībai aicinot režisori Margo Zālīti un libreta pārveidi Andri Akmentiņu. Intervijā "Klasikai" uzveduma tapšanas Aigars Meri atzina:

"Laiks, kurā Imants Kalniņš rakstījis šo dziesmuspēli, ir tas pats, kad tapusi gan viņa leģendārā Ceturtā simfonija, gan opera “Spēlēju, dancoju”, oratorijas “Rīta cēliens” un “Dzejnieks un Nāra”. Jānis Peters Blaumaņa tekstu izstāstījis savādāk – ar zemtekstiem. Viņš arī gribējis, lai skan latviešu valoda - absolūti savā pilnībā, burvībā, lai apzināmies tās vērtību - cik skaista tā ir. To visu ir aizraujoši risināt un veidot."

Galvenās lomas atveido Inga Šļubovska, Ilona Bagele, Dace Volfarte, Annija Putniņa, Mihails Čuļpajevs, Rihards Millers, Guntars Ruņģis un Juris Jope. Libreta autors Andris Akmentiņš. Uzvedumā iesaistīti kamerkora "Ventspils" un Ventspils kamerorķestra mūziķi

Šoreiz piedāvājam fragmentus no izrādes 2016. gada 29. maijā Ventspils teātra namā "Jūras vārti".