Vērtības, kas paceļ un ir pāri ikdienišķajam. Vispirms par svarīgo 369 bērnu acīm viņu zeltā klātos zīmējumos, tad jāšķērso skaņu aizkars. Tāda kļuvusi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ieeja Latvijas bankas simtgades "Vērtību zīmes" izstādes laikam.

Bet tad nonākam pie astoņās tematiskās grupās izvietotām 80 mākslinieciski augstvērtīgākām un oriģinālākām Latvijas Bankas kolekcijas monētām. Par savu izstādes redzējumu saruna ar izstādes mākslinieciskās koncepcijas autoru, dizaineru Artūru Analtu, kura 2018. gadā tapusī "Medus monēta" ieguvusi galveno balvu pasaulē prestižākajā monētu konkursā Coin of the Year. Izstādes koncepcijas ideja ir atklāt monētas kā svarīgus Latvijas tēla un valstisko vērtību simbolus, unikālus mākslas objektus, visu mūsu kopīgas vērtības, kas izceļ nozīmīgus notikumus un personības, veido ilglaicīgu saikni starp pagātni, tagadni un nākotni.

No 9. oktobra līdz 2023. gada 15. janvārim norisinās Latvijas Bankas simtgadei veltīta izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Tā aicina novērtēt naudu ne vien kā racionālās saimnieciskās pasaules neatņemamu sastāvdaļu, bet arī kā paliekošu kultūrvēsturisku simbolu, latviešu tautas vēstures un garīgo vērtību iemiesojumu. Izstāde veidota kā vizuāli piesātināts piedzīvojums – tās inovatīvie risinājumi raisīs emocijas, būs saistoši un izglītojoši visu paaudžu apmeklētājiem.