Mode ne tikai diktē milijoniem cilvēku uzvedību, uzturot iepirkšanās kāri, bet var arī manifestēt jaunu, revolucionāru redzējumu par svarīgām norisēm pasaulē. Piemēram, par vides aizsardzību.

Šo iespēju vairāk izmanto vidējie un mazie uzņēmēji, bet arī globālie apģērbu ražotāji, meklē veidus kā saviem pircējiem parādīt, ka arī viņi reaģē uz ziņām par tekstilindustrijas radīto piesārņojumu pasaulē. 

Ātrā mode mudina iegādāties daudz lēti izgatavotu, tā saukto vienreiz lietojamo apģērbu. Daudzi no mums pamanījuši ne tikai veikalu skatlogos izliktās cenu atlaides, bet arī apģērbu kalnus, par kuriem tā arī nevienam nav interese. Kur tie paliek? Kas ar tiem notiek tālāk?

Tekstilizstrādājumu ražošana, kas ir būtiska daļa no modes industrijas,  gadā rada 1,2 miljardus tonnu oglekļa dioksīda. Tas esot lielāks siltumnīcefekts planētai nekā starptautiskie avioreisi reisi un kuģniecība kopā. Savukārt, izejvielu, piemēram, kokvilnas, ražošanā, vērpšanā un krāsošanā tiek izmantots milzīgs ūdens daudzums un toksiskas krāsvielas, kas nonāk dabā. Tādi materiāli, kā poliesters, neilons un akrils, bioloģiski nenoārdās.

Par apģērbu ražotāju diktēto impulsīvo iepirkšanos un dažāda veida piesārņojumu, ko modes industrija nodara planētai, saruna ar ilgtspējīgas modes eksperti Daci Akuli un ilgtspējīgas modes dizaineri Baibu Ladigu-Kobajaši.