Mēbeles un cilvēki – šo mēbeļu radītāji, lietotāji un pat tādi cilvēki, kuri šā vai tā paši mēdz pārtapt par mēbelēm – ir šī raidījuma fokusā.

Šoreiz mēbeļu tematiku aplūkojam no cita skatu punkta nekā bieži ikdienā pierasts to darīt. No vienas puses esam raduši mēbeli vērtēt pēc formas un funkcijas, dāžādām utilitārām īpašībām. Taču savā mēbeles dzīves laikā tās iemanto arī citas īpašības, un daudzas no tām pirmajā acu uzmetienā nav viegli saskatāmas. Laika gaitā tās iemieso dažādus slēptus, nereti par mums – mēbeļu lietotājiem – pat nodevīgus vēstījumus. Lai palūkotos uz mēbelēm no cita skatu punktā, šajā raidījumā ņemam talkā filozofijas palīdzību. Par sarunas mugurkaulu izvēlēta grāmata, kas tiecas šķetināt dažādu filozofisku domu pavedienus par un ap mēbelēm. Šīs grāmatas ievadā ir kāds zīmīgs citāts: "Tiklīdz ir parādījušās mēbeles, uz skatuves beidzot var triumfāli uznākt mēbeļu filozofs."

Tāpēc šajā raidījumā par mēbeļu slēpto dabu un mēbelīgumu stāsta filozofs un rakstnieks, aplūkotās grāmatas "Mēbeļu filozofija" autors Ainārs Kamoliņš.