Distancēšanās, izvairīšanās no pulcēšanās un citi drošības noteikumi joprojām ir spēkā, bet vai tos ievērojot cilvēkiem ir iespējams klātienē dzirdēt mūzikas skaņas, izjust komandas garu sportojot vai pat kopīgi gavilēt Dziesmu svētkos? Kā pasākumiem galvenokārt ārtelpās gatavojas to organizatori? Un kādi dizaina risinājumi palīdz tos īstenot?

"Mainījies ir pasākumu plānošanas ilgums – ir jāspēj pielāgoties ātrāk.

Sabiedrībai ir jārēķinās, ka pasākumi būs, bet ne tādā formātā un norisē, kā esam pieraduši, bet risinājums to norisei ir,"

tā saka kultūras un izklaides centra "Hanzas perons" direktore Ieva Irbina, Rīgas maratona organizators Aigars Nords un arhitekts Austris Mailītis, kuri tika aicināti uz attālinātu sarunu.

Pagājušā gadā maratons aizritēja virtuāli, kultūrtelpa "Hanzas perons" aizsāka koncertsēriju “Koncerts pirmajā rindā”, kuros mākslinieki bija un arī šajā sezonā būs gatavi muzicēt vairākos koncertos, bet mazākam cilvēku skaitam. Savukārt Mežaparka estrāde piedzīvoja akustisko mēģinājumu un par Dziesmu svētkiem šovasar tiek domāts piesardzīgi. Kam arī mums, šo pasākumu dalībniekiem vai vērotājiem, jāgatavojas, lai tie varētu notikt? Par to raidījumā “Kāpēc dizains?”.