1971. gadā dizainers, aktīvists un izglītotājs Viktors Papaneks grāmatā «Dizains īstajai pasaulei» norādīja, ka dizains ir viss, kas ir visapkārt un ir cilvēka veidots.

Viņš rakstīja, ka "ikkatrs cilvēks ir dizainers. Praktiski viss, ko mēs darām ir dizains, jo dizains ir pamatā ikkatrai cilvēka darbībai. Mēs nodarbojamies ar dizainu sacerot dzejoli, gleznojot mākslas darbu, rakstot skaņdarbu. Bet arī rakstāmgalda atvilktnes sakārtošana, sāpoša zoba izraušana, ābolu pīrāga uzcepšana un bērna izglītošana ir dizains."

Ir pagājuši gandrīz piecdesmit gadi, kopš ir uzrakstīta šī grāmata, taču par dizainu joprojām bieži spriežam neprecīzi. Mēdzam jebkurai lietai pievienot vārdu "dizains", lai tā kļūtu kaut kā īpašāka, bet lietas vai pakalpojumi bez dizaina komponentes pēc būtības nav iespējami.

Par dizainu mums visapkārt, bieži neredzamu, anonīmu un pavisam ikdienišķu, diskutē dizaina vēsturniece, izglītības programmu kuratore un "Vārds dizainam" programmas vadītāja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Jekaterina Potašova, kā arī mākslas zinātniece, dizaina kritiķe un Latvijas Nacionālas bibliotēkas izstāžu projektu vadītāja Anda Boluža.