Ārkārtējās situācijas dēļ līdz 14. aprīlim visām izglītības iestādēm Latvijā mācību process ir jānodrošina attālināti. Tas nozīmē, ka ļoti īsā laikā skolotājiem un skolēniem visā valstī ir jāpielāgojas tiešsaistes sadarbības, komunikācijas un mācību formātam.

Kā dizains var palīdzēt pasniedzējiem un skolēniem efektīvi mācīt un apgūt zināšanas neklātienē? Eksperti rosina nevis baidīties un satraukties, bet izmēģināt jaunās iespējas, jo modernais mācību formāts ļaus skolēniem teicami sagatavoties nākotnes darba videi, kas šodien nereti tiek organizēta attālināti.

Par tehnoloģiju un to dizaina lomu pašvadītas mācīšanās un neklātienes saziņas nodrošināšanā diskutē izglītības fonda Start(IT) projektu vadītāja un Siguldas pilsētas vidusskolas pasniedzēja Ance Kancere, datu vizualizācijas rīka Infogram līdzdibinātāja un prezentāciju rīka Prezi produkta vadītāja Alise Dīrika, kā arī izglītības platformas Soma.lv attīstības vadītājs un izglītības datu uzņēmuma Edurio līdzdibinātājs Jānis Gribusts.