Olimpiskās spēles ir arī dizaina sasniegumu un radošās izpausmes sprādziens. Nemainīgi ir pieci apļi. Bet tajās ir vēl daudz grafiskā un navigācijas dizaina, bet spēļu norisi varam uzlūkot arī kā labi vai slikti dizainētu pakalpojumu – visiem, kas tajās piedalās vai vēro. Un, protams, inženieru un industriālā dizaineru sasniegumus pēc skrupulozi veiktās izpētes, kas traucē sasniegt vēl labāku rezultātu.

Sports, zinātne, tehnoloģijas un dizains. Kur tie satiekas? Ir bronzas medaļa Latvijas kamaniņu braucējiem. Šajā mazliet rotaļīgajā pieteikumā ir ne tikai liels prieks, bet arī likumsakarība par sasniegumiem pēc ieguldīta darba. Kamaniņu sportisti cīnās par sekundes simtdaļām un svarīgs ir viss – tērps, kamanas, slieces. Par to raidījumā "Kāpēc dizains?" runājam ar Latvijas kamaniņu braukšanas izlases treneri Mārtiņu Rubeni, Rīgas Tehniskās Universitātes Ergonomikas elektrotehnoloģiju zinātniskās laboratorijas vadītāju Ingu Dāboliņu un sporta apģērbu ražotāja MintPrint konstruktori Daci Veipu.

Mārtiņš Rubenis ir 2006. gada Turīnas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs - Latvijai kā neatkarīgai valstij tā bija pirmā medaļa Ziemas olimpiskajās spēlēs. 2014. gadā Soču olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja vēl vienu bronzas medaļu – stafetes sacensībās.