18. maijā noslēdzās Ineses Galantes fonda rīkotais vērienīgais talantu konkurss „Ineses Galantes Talanti.LV”. Par konkursa norisi, mērķiem, laureātiem un tajā valdošajām noskaņām - Signes Lagzdiņas veidotajā "Jāzepā".

Konkursā tika meklēti labākie no labākajiem, lai Latvija varētu iepazīt un lepoties ar saviem patiesajiem dārgakmeņiem – saviem talantiem. Nu talanti atrasti (līmenis dalībnieku sniegumos bijis ļoti augsts!), žūrija savu atbildīgo darbu veikusi un apbalvojumi izsniegti.

Atskatoties uz konkursa norisi, "Jāzeps" pēta, kas bijis šī konkursa impulss, ko gaidīja un sagaidīja rīkotāji, kuri ir labākie no labākajiem un kādas izjūtas piedzīvojuši laureāti.

"Negaidījām, ka pieteikumu būs tik daudz," atzīst pianists, konkursa "Ineses Galantes Talanti.LV" projekta vadītājs Artūrs Cingujevs. Viņš atklāj, ka kopumā saņemts 280 pieteikumu, līdz ar to arī konkursa organizētāju darba apjoms bijis pamatīgs. Ar "Jāzepa" starpniecību Artūrs pateicas gan konkursa atbalstītājiem, gan visiem dalībniekiem, skolotājiem un viņu vecākiem.

"Dalībnieku līmenis bija tik augsts, ka vārdu trūkst! Žūrijai tas sagādāja krietnas galvassāpes, lai no visiem pretendentiem objektīvi izvēlētos vislabākos. Brīžiem emocijas sita ļoti augstu vilni... Daudzos gadījumos izšķirošais kritērijs bija dalībnieka personība," stāsta Artūrs Cingujevs.

Konkursā varēja startēt gan vokālisti (klasiskajā un džeza vokālā), kā arī instrumentālisti (gan mūzikas skolu, gan mūzikas vidusskolu audzēkņi). Finālā, kas Latvijas Mūzikas akadēmijā risinājās 18. maijā, par uzvarētājiem tika atzīti 12 dalībnieki. Vairākās kategorijās žūrija piešķīra divas pirmās vietas, jo līmenis bijis patiesi augsts.

"Jāzeps" uzklausa arī abus pirmās vietas ieguvējus kategorijā “Mūzikas vidusskolu audzēkņi”.

"Uzstājoties jutos ļoti labi: gribējās muzicēt, būt kopā ar savu instrumentu. Šāda veida konkkursi ir lieliska iespēja parādīt sevi ne tikai daudziem klausītājiem, bet arī izciliem mūzikas profesionāļiem; tā ir arī iespēja popularizēt arī savu instrumentu," uzsver vibrofonists Jānis Bombizo-Fedotovs.

"Lai gan savā skolā afišu redzēju, pieteikšanos konkursam tomēr palaidu garām... Nejauši kādā mēģinājumā satiku Inesi Galanti: saņēmu no viņas personīgu ielūgumu piedalīties konkursā," pagodināts stāsta Daumants Liepiņš, atklājot, ko spēlējis konkursa dažādajās kārtās.

Rezumējošu viedokli par konkursa norisi "Jāzepam" pauž arī konkursa patronese, izcilā dziedātāja Inese Galante. "Katrā kategorijā bija ļoti spilgti dalībnieki! Tie, kas nedabūja godalgotu vietu, nebija sliktāki: daudziem pietrūka viena punkta vai vienas balss."

Dziedātāja atklāj, ka visus konkursa laureātus dzirdēsim arī koncertā augustā, kas notiks Dzintaru koncertzālē. "Domāsim, kā viņus paslavēt, palīdzēt. Viņiem visiem piemīt lieliskas dotības: gribētos, lai šo mūziķu nākotne nenozīmētu vis mokas, bet viņi visi justos lepni, ar savu darbu darot godu gan sev, gan ģimenei un dzimtenei."

Operdīva arī īpaši pateicas visiem skolotājiem, jauno talantu audzinātājiem: " Skolotāju dzīve, īpaši reģionos, nav viegla. Ļoti gribētos, lai jaunā paaudze nebraukātu tikai uz lielajiem centriem... Visiem manas bučas, mīlestība un pateicība. Lai visiem laba veselība, izturība un smaids sejā!"

-----------------

KONKURSS!

Jautājums: 31. jūlijā kādā no Rīgas tirdzniecības centriem atklās fotoizstādi "No Esmeraldas līdz Čo-čo-sanai", kas veltīta Ineses Galantes radošajai darbībai Latvijā. Nosauciet, lūdzu, kurā tirdzniecības centrā tas notiks!
Balvā: Ielūgums divām personām uz klavierdueta "Māsas Labekas" koncertu 15. jūnijā festivāla Summertime 2014 ietvaros
Atbildes jāsūta uz e-pastu jazeps@latvijasradio.lv līdz pirmdienai, 26. maijam.