Decembra otrajā nedēļā „Jāzepā” ziņneši ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, un raidījuma fokusā - JVLMA un Swebanka Gada balvas 2016 laureāti un atskats no Imanta Kokara 2. starptautiskā kordiriģentu konkursa.

Nora Vanaga piedāvā ielūkoties notikušā Imanta Kokara 2. Starptautiskā vidējās profesionālās mūzikas izglītības iestāžu jauno kordiriģentu konkursa norisē. Gan par iespaidiem, gan par savām pieredzēm konkursos viņa iztaujā diriģentus, žūrijas pārstāvjus no Latvijas – Māri Sirmo un Romānu Vanagu. Savukārt, konkursa 1. vietas ieguvēja Anastasija Kildiša dalās ar savām izjūtām pēc konkursa un nākotnes sapņiem.

Imanta Kokara 2. Starptautiskā vidējās profesionālās mūzikas izglītības iestāžu jauno kordiriģentu konkursa laureāti: Patriks Stepe, Oskars Jeske, Anastasija Kildiša, Katrīna Paula Felsberga, Matīss Circenis, Artūrs Oskars Mitrevics. Sveicam!

Ir jau zināmi 2016. gada JVLMA un LMT Gada balvas laureāti. Šogad Gada balva labākajam mācībspēkam ir piešķirta flautistam emerit. prof. Vilnim Strautiņam. Gada balva jaunajam mūziķim, kā ik gadu, saņems divi studenti: Stīgu instrumentu katedras Kokles klases 3. semestra studente Līga Griķe un Klavieru katedras 5. semestra students Daumants Liepiņš. Ēriks Zeps piedāvā telefonintervijas ar Līgu  un Daumantu, izvaicājot par ārpusmuzikālām aktivitātēm.

Balvas tiks pasniegtas JVLMA 98. gadu jubilejas svinībās 2017. gada 11. janvārī.