Andris Zeibots. "Krauklis"

Andra Zeibota talants izpaudies dramaturģijā un dzejā, parodijās un dziesmu tekstos, šausmu un fantāzijas stāstos. Psiholoģiskās fantastikas stilā rakstītais romāns "Okeāniskais Es"  2014. gadā saņēma Dzintara Soduma balvu par novatorismu literatūrā. Romānam "Krauklis" Andris Zelibots devis žanra precizējumu “Fantāzija vēsturiskā iesaistē” un uzrakstītais ievirza lasītāju tajā gaisotnē, kas valda ļoti būtiskā Jāņa Ziemeļnieka mūža periodā.

Pēc ārstēšanās Šēnfelda nervu klīnikā dzejnieks cenšas apjēgt, kā dzīvot tālāk. Ziemeļnieks ļoti gribētu turēt solījumu nekad vairs nepieskarties opija pudelītei, bet ...

Viņš nodzīvo tikai 32 gadus, rakstījis populāru romantisku dzeju, ko kritiķi nav vērtējuši sevišķi augstu. 

Andris Zeibots ieved mūs dzejnieka dvēseles dzīlēs, kur var rasties apjauta, kāpēc šodien tik labi zinām Jāņa Ziemeļnieka rakstīto. 

Izdevniecība Helios un romāns "Totālais skurbums: narkotikas Trešajā reihā"

Izdevniecība Helios izdod grāmatas, kas domātas lasītājiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. To nav daudz, bet interesanti, kas mudina tā rīkoties?

Raidījumā dzirdēsit sarunu ar šajā izdevniecībā izdotā vēsturiskā bestsellera "Totālais skurbums: narkotikas Trešajā reihā" autoru - vācu rakstnieku Normanu Oleru.

Grāmatā pētīta narkotiku lietošana Ādolfa Hitlera un viņa līdzgaitnieku vidū, kā arī šo vielu ietekme uz nacistiskās Vācijas militārajiem panākumiem.