Veltas Sniķeres grāmata “Dainas”, kurā apkopotas dzejnieces atdzejotās latviešu tautasdziesmas un dzejas izlase angļu valodā Husks.

Grāmatu atvēršanas pasākumi norisinājās 23.–25. janvārī Londonā, kur kopš 1946. gada mīt dzejniece. Veltas Sniķeres ieguldījums ir gan dzejas, gan jogas pasaulē. Latvieši vairāk Veltu Sniķeri pazīst kā dzejnieci, bet angļu sabiedrībā viņa zināma kā jogas speciāliste.

Par sirreālisma un avangarda dzejnieci dēvētā Velta Sniķere ilgi uzskatījusi, ka latviešu tautasdziesmas nevar un nevajag tulkot, bet tagad ir iespēja pārliecināties par pretējo.

Par šiem izdevumiem "Grāmatu stāstie" vēsta Jānis Oga.

Benedikts Velss. “Vientulības gals”

Vācu rakstnieks Benedikts Velss dzimis 1984.gadā Minhenē, literatūrā debitējis 2008.gadā un sarakstījis piecas grāmatas.

“Vientulības gals” (2016) ir viņa ceturtais romāns, pie tā viņš strādājis septiņus gadus. Šī grāmata izpelnījusies milzīgu lasītāju atsaucību, ilgstoši atradusies Der Spiegel pirktāko grāmatu saraksta augšgalā, atnesusi autoram Eiropas Savienības Literatūras balvu.

Romāns tulkots jau 26 valodās, to ar lielu interesi un aizrautību lasa ne tikai vāciski runājošajās zemēs, bet daudzviet pasaulē. Tēmas, kas aizskartas “Vientulības galā”, ir skarbas jau realitātē, bet autors tās pasniedz caur savu prizmu un emocionāli liek izjust to nozīmību. Par grāmatu stāsta Inga Karlsberga.

Lulū Teilore. “Sniega roze”

Lulū Teilore ir godalgota britu rakstniece, kuras romānus iecienījuši lasītāji visā pasaulē. Savos darbos autore meistarīgi parāda, ka cilvēks ir spējīgs būt gan labs, gan ļauns un tikai viņa spēkos ir izvēlēties gaišo pusi. Psiholoģiski nospriegotais romāns

“Sniega roze” ir emocionāli satricinošs stāsts par sievieti, kura vēlas aizbēgt no savas pagātnes, un par to, ka tas nekad nav iespējams.

Šī grāmata ir tikpat noslēpumaina kā tās varoņi. Latviešu lasītājiem ir iespēja lasīt arī tādas Lulū Teilores grāmatas kā “ Sniega eņģelis” un “Salā sastingusī saule”. Raidījumā uzklausām Lienes Kāpostas stāstīto.