Šonedēļ "Grāmatu stāstos"...

Par Ulda Neiburga grāmatu "Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti"

Grāmata “Grēka un ienaida liesmās! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti” ir 2014. gadā klajā laistā darba “Dievs, Tava zeme deg! Latvijas Otrā pasaules kara stāsti” turpinājums. Grāmatā ir apkopoti 33 stāsti – raksti, kas savulaik publicēti laikrakstā “Latvijas Avīze” un žurnālā “Mājas Viesis”. Tie ir pārstrādāti un papildināti ar pēdējos gados apzinātiem jauniem vēstures dokumentiem un pētījumiem, aculiecinieku liecībām un atziņām, kas diskusijās par Latvijas Otrā pasaules kara vēsturi izskanējušas publiskajā telpā. Grāmatā ietvertie raksti ir veltīti tām Otrā pasaules kara vēstures norisēm Latvijā, kas pēc kara ir bijušas vai nu sagrozītas, vai noklusētas padomju okupētajā Latvijā un vismaz daļēji neērtas arī latviešu trimdā Rietumos. Daudzi no šiem tematiem ir izrādījušies pretrunīgi un aktuāli vai arī aizmirsti un neērti vēl šodien. "Grāmatu stāstos" uzklausām gan Valteru Nollendorfu, gan pašu autoru - Uldi Neiburgu.

Par režisorei, aktrisei, teorētiķei, pedagoģei, nenogurstošai meklētājai un eksperimentatorei, starpniecei starp avangarda vācu, latviešu un krievu kultūrām, radošai personībai Asjai Lācis veltītajām grāmatām.

No 31. janvāra līdz 31. martam Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva galerijā ir aplūkojama Latvijas Laikmetīgās mākslas centra un kuratora Andra Brinkmaņa veidota izstāde par starptautiski atzītu, bet Latvijā līdz šim neatklātu vienu no 20. gadsimta spilgtākajām latviešu radošajām personībām Asju Lācis. Šis fakts mudināja noskaidrot, kādas grāmatas veltītas šai spilgtajai personībai. Par to vēsta Beata Paškevica.