Nora Ikstena, Vilnis Baumanis“Trīs no Pārdaugavas.  Viļņa Baumaņa stāsts”
Kamēr Nora Ikstena rakstīja grāmatu, veltītu grupas “Trīs no Pārdaugavas” daiļradei, “Ducele” ierakstīja mūzikas albumu, kura dziesmas ir kā pielikums grāmatai par trimdinieka, dziesmu autora Viļņa Baumaņa un grupas “Trīs no Pārdaugavas” raibajām gaitām. Jestrie “Duceles” puiši šo gadu nolēmuši pilnībā veltīt pazīstamās trimdas latviešu grupas “Trīs no Pārdaugavas” un tās līdera Viļņa Baumaņa daiļradei. “Ducele” no jauna ieskaņojusi savulaik populāras, bet Padomju Latvijas varas iestādes kaitinošas un kā tām šķita, izlaidīgu dzīvesveidu popularizējošas un padomju cilvēka psihi traumējošas dziesmas.Grāmata ir papildināta ar bagātīgu un vēsturisku foto kolekciju, kas ataino leģendāro mūziķu gaitas viņpus okeāna. Saruna ar rakstnieci Noru Ikstenu.

Laura Vinogradova "Upe"
Pēc vairākām bērnu grāmatām un stāstu krājuma “Izelpas”  iznācis Lauras Vinogradovas garstāsts “Upe” – smeldzīgs, emocionāli bagāts un literāri augstvērtīgs vēstījums par savas vietas un piepildījuma meklējumiem dzīvē. šķietama vienkāršība, kas liek apjaust, ka patiesībā tas ir dziļš stāsts, kurš liek domāt, just un sajust!

Pauluss Hohgaterers "Dzīves saldme"
Pauluss Hohgaterers ir atzīts austriešu rakstnieks un bērnu psihiatrs. Studējis medicīnu un psiholoģiju Vīnes Universitātē, ieguvis medicīnas doktora grādu. Šobrīd dzīvo Vīnē un ir Tulnes Universitātes slimnīcas Bērnu un jauniešu psihiatrijas nodaļas galvenais ārsts. Līdztekus darbam slimnīcā viņš raksta stāstus un romānus un izdevis jau trīspadsmit grāmatas, saņēmis daudzas literārās balvas, tostarp Eiropas Savienības Literatūras balvu 2009.gadā un Vācu kriminālromānu balvu 2007.gadā  par romānu “Dzīves saldme”, kas nāca klajā 2006. gadā. Detektīvromānu no vācu valodas tulkojusi Māra Poļakova, bet par to stāsta "Jāņa Rozes apgāda" izpilddirektore Renāte Punka.