Rvīns Varde (1985) ir žurnāla Rīgas Laiks šifrētājs un slejas "Vardes saraksts" autors. Publicējies izdevumos Benji Knewman, "Domuzīme", interneta žurnālā "Satori" un citur.formā. “Kas te notiek” ir Rvīna Vardes pirmā grāmata, kurā dokumentālās īsprozas skices atspoguļo autora atmiņas, novērojumus un refleksijas. Personīgais un subjektīvais atsedz ne vien autora individuālo pieredzi, bet lielā mērā mūsu kopējo pieredžu spektru. Paša autora vārdiem – teksts ir izdzīvošanas mēģinājuma hronikas.

Somu rakstnieces Rītas Jalonenas romāns “Skaidrums” ļauj iepazīt visai neparastu dzīvesstāstu. Romāna pamatā ir jaunzēlandiešu rakstnieces Dženetas Freimas (1924-2004) biogrāfijas fakti. Kopā ar Rītu Jalonenu mēs izsekojam viņas ceļam uz veiksmīgu literāro karjeru, kurā netrūkst arī dažādu pārpratumu un satraukumu. Nepareizi uzstādītas diagnozes dēļ jaunajai sievietei nākas piedzīvot gan skarbu terapiju, gan aizliegumu rakstīt. Par laimi, Dženeta laikus apjauš, cik liels dziedinošs spēks piemīt vārdiem un rakstniecībai. No somu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

Liega Piešiņa izvaicā Rītu Jalonenu, aicinot stāstīt par jaunā romāna tapšanu un aktualitāti, mākslas spēku un emociju nozīmi, īpašajām attiecībām ar darbības vārdiem un detaļu nozīmi, reālās un iedomātās pasaules klātbūtni katrā cilvēkā.