Rasa Aškinīte Glesum

Glesum latīņu valodā nozīmē “dzintars”. Romānā tas ir gan galvenās varones vārds, gan aistu pārticības pamats mūsu ēras pirmajos gadsimtos, par kuriem vizuālā, poētiskā valodā stāsta Rasa Aškinīte (1973) – lietuviešu literatūras hipstere, kurai patīk humors, paradoksi un baltu tautu vēsture.

Vormels Kriss un Prindža Ramans Planetarium

Sērijas “Laipni lūgti muzejā!” grāmata, kas iepazīstina ar zvaigžņotās debess noslēpumiem un ļauj uz brīdi iejusties astronoma lomā. Šis grāmatas formā veidotais muzejs ir ļoti īpašs, tas ir atvērts 24 stundas diennaktī un var lepoties ar pasaulē izcilāko kosmosa objektu kolekciju – sākot no nelieliem asteroīdiem un Saules sistēmas planētām līdz pat milzīgām galaktiku kopām.

Par Jāņa Rozes apgādā klajā nākušajām grāmatām stāsta apgāda izpilddirektore Renāte Punka.

"Lilija Dzene. Izmeklēti raksti"

Lilija Dzene ir 20. gadsimta izcilākā latviešu teātra zinātniece un kritiķe, ko apliecina viņas sarakstītās grāmatas par ievērojamām teātra mākslas personībām, recenzijas, raksti, teātra mākslas vēstures pētījumi. Grāmatas “Lilija Dzene. Izmeklēti raksti” pirmo daļu veido 26 recenzijas un raksti, kas aptver laika posmu no 1952. gada līdz 2006. gadam, bet otrajā daļā “Nekā personīga” publicēti Lilijas Dzenes dienasgrāmatas fragmenti, iespēju robežās atšifrējot minētos notikumus, vietu, laiku, personības. Grāmatā publicēts arī aptuveni tūkstoš minēto personu rādītājs. Grāmatas sastādītājs un zinātniskais redaktors – teātra vēsturnieks, profesors Jānis Siliņš, ar kuru tikās Liega Piešiņa.