Zane Zusta. "Nepieradināts putns"

Zanes Zustas jaunākā romāna nosaukums ir "Nepieradināts putns". Tā ir autores divpadsmitā grāmata. Tā vēsta par ilgām pēc nekad nesatikta tēta. "Romāns ir kā silts, prātu, jūtas un emocijas pārņemošs vilnis, kas noglāsta katru, kurš pēc kāda vai kaut kā ilgojas. Tas ir arī pieaugšanas romāns, kura gaitā mazā Linda kļūst par sievieti, kas pamazām atraisa savas dzīves samezglojumus, gūst piepildījumu un – turpina sapņot,” raksta grāmatas redaktore Anda Ogriņa. Grāmatu klajā laidusi izdevniecība "Zvaigzne ABC".

Kārlis Vērdiņš. "Jandāliņš"

Šīs dzīvās attiecības, kurās mainās lomas un noskaņojumi, Kārlis Vērdiņš ietvēris pantos, kurus ir viegli skaitīt, spēlējoties ar maziem bērniem, viegli atcerēties no galvas. “Jandāliņā” atkal satiekas Kārļa Vērdiņa dzejoļu krājumos sastapti varoņi – tēti, mammas un viņu mazuļi, kuru sīkās roķeles stingri sagrābj savus vecākus kā ķīlniekus, liekot viņiem gan rūpēties un raizēties, gan priecāties un spēlēties, kopā ar bērniem apgūstot pasaules kārtību. Grāmata klajā nākusi izdevniecības "Liels un mazs" paspārnē.

Maija Krekle. "Rudens šogad būs agrs"

Autorei vienmēr paticis izmēģināt  kaut ko jaunu."Psiholoģija šajā romānā tāpat ir, arī mīlestība un traģisms, bet gribējās vēl kādu papildu intrigu. Diezin vai rakstīšu vēl citus kriminālromānus, jo man trūkst šim žanram nepieciešamās loģiskās domāšanas, nav tādas pieredzes, turklāt arī bandīti – visādi slepkavas un laupītāji – galīgi neinteresē. Šajā romānā saliku visu, ko par kriminālistiku zinu. Savā ziņā tā ir mana versija par kādas manas radinieces traģisko likteni – viņa arī bija policiste, nomira noslēpumainos apstākļos, un izmeklēšana atzina, ka tā bijusi pašnāvība," atzīst Maija Krekle. Romānu klajā laidusi izdevniecīb "Latvijas Mediji".

"Grāmatu stāstos" tiekamies ar visiem trim šo grāmatu autoriem - Zani Zustu, Kārli Vērdiņu un Maiju Krekli.