Zigmars Liepiņš. "Mūzaīka"

Komponists Zigmars Liepiņš, atzīmējot 70. jubileju, sarakstījis atmiņu grāmatu "Mūzaīka". Grāmata ir ne vien Latvijā pazīstama komponista stāsts par mūziķa gaitu sākumu 17 gadu vecumā, bet arī ieskats lielā Latvijas mūzikas vēstures nogrieznī. Šajos mozaīkas gabaliņos gan konservatorija, gan Latvijas estrādes mūzikas pirmie soļi uz starptautiskām skatuvēm, gan Latvijas nacionālā opera un balets, bet pirmkārt mūzikas vide daudzo gadu desmitu laikā.

Marta beigās, vēl pirms grāmatas iznākšanas, Zigmars Liepiņš viesojās Rakstniecības un mūzikas muzeja "Melomānu salonā", intriģējot klausītājus ar stāstiem par "Mūzaīkas" tapšanu. "Grāmatu stāstos" klausāmies tur tapušo ierakstu, toskait ieklausoties arī grāmatas fragmentos paša komponista lasījumā. 

Keita Listere. "Priekameitas, bārdāmas un naktstauriņi. Pērkamās mīlas vēsture"

Daudz apspriesta, nopulgota un aizbildināta, pērkamās mīlas vēsture ir kontroles, stigmu un stereotipu pilna, bet reālo seksa strādnieku dzīve visbiežāk paliek ārpus tās lappusēm. Šajā provokatīvajā, neatvairāmajā un asprātīgajā kultūrvēsturiskajā apskatā Keita Listere ļauj ieraudzīt priekameitu, bārdāmu un naktstauriņu pasauli pašu tās iemītnieku acīm. Grāmatu tulkojis Ilmārs Zvirgzds, ar kuru tiekamies raidījumā.  

Ilze Veisbārde. "Ēd laimīgs. Receptes lieliem un maziem svētkiem"

Par grāmatas ieceri autore saka šādi: “Pirms vairākiem gadiem sapratu, ka rosīšanās pie plīts ir vairāk nekā tikai praktiska vajadzība vai pienākums. Šis process mani patiešām aizrauj, relaksē un iedvesmo. Tā sākās eksperimenti manā šaurajā virtuvē, kur vietas pietika tikai man vienai, bet tas netraucēja gatavot arī apjomīgākus mielastus, jo man ļoti patīk uzņemt ciemiņus, pārdomāt ēdienkarti, skaisti saklāt galdu un kopā ar viesiem baudīt gardo maltīti." Raidījumā - saruna ar Ilzi Veisbārdi