Anna Žīgure. "Mūsu tautas gaita"

Grāmatā “Mūsu tautas gaita”, ko saņems “Latvijas Avīzes” abonenti, Anna Žīgure apkopojusi dažādu laiku Latvijas iedzīvotāju stāstus. Grāmata parāda Latvijas vēsturi un mūsu dzīvi no 1914. līdz 2018. gadam. Savā ziņā tā turpina Latvijas valsts simtgades tradīciju izzināt mūsu valstiskuma vēsturi, padarīt arī valsts sākumu un sarežģītos 40. gadu notikumus mūsdienu cilvēkiem labāk saprotamus un izjūtamus. Par savu veikumu "Grāmatu stāstos" vēsta pati Anna Žīgure.

Maija Krekle. "Klusums izmisīgs"

Ar Maiju Krekli lasītāji nav jāiepazīstina – labā atmiņā gan viņas triloģija “Vita brevis. Vēlreiz”, “Brisele. Tu. Brisele. Es” un “Zeme mani nes”, gan pazīstamām Latvijas personībām veltītie darbi, no kuriem svaigākais – nupat vasaras nogalē iznākušais biogrāfiskais romāns “Melanholiskais valsis. Emīla Dārziņa sapnis par mīlestību”. 2018. gada pavasarī pie lasītājiem nonāca romāns “Dzīvības spītīgie asni” par skarbo laiku pēc Otrā pasaules kara, cilvēkiem, viņu izvēlēm un likteņiem. Tagad mums tiek piedāvāts turpinājums: ”Klusums izmisīgs”. Kā ikvienā Maijas Krekles romānā, arī šajā ievīta reāla cilvēciska traģēdija, rakstnieces bērnības draudzenes liktenis. Kā saka rakstniece, tas “radies no manām sāpēm un manām fantāzijām, no bijušā un nebijušā, no mūsu abu jaunības sapņiem un skumjām, dziesmām un dzejas, no izmisīgajām alkām pēc mīlestības un sapratnes”. Raidījumā - saruna ar Maiju Krekli.

Liva Konstantīna. "Kad tevi redzēju pēdējo reizi"

Liva Konstantīna ir māsu Linnas un Valērijas Konstantīnu literārais pseidonīms. Ar romānu “Kad tevi redzēju pēdējo reizi” Liva Konstantīna strauji turpina grāmatā “Plēsoņa” iesākto un paceļ latiņu vēl augstāk, radot psiholoģiskas spriedzes pilnu stāstu, kurā nevainīgu cilvēku dzīve – un vienas sievietes veselais saprāts – balansē uz bezdibeņa malas. Tas ir aizraujošs trilleris ar meliem, skandāliem, apsēstību un atriebību! Ar grāmatu mūs iepazīstina Līga Āboma.