"Gothards Frīdrihs Stenders (1714–1796) un apgaismība Baltijā Eiropas kontekstā" ir starpdisciplinārs rakstu krājums (sastādītāja un zinātniskā redaktore Māra Grudule), kurā apkopoti 2014. gadā Stendera 300. dzimšanas dienai veltītās konferences ziņojumi.

Latvijas un ārzemju zinātnieku publikācijas sniedz ieskatu turpat vai visās Stendera darbības sfērās, kā arī pievērš uzmanību Baltijas kultūras kontekstiem, apgaismības ideju pārvietošanās ceļiem un to recepcijai 19. gadsimtā. Šis krājums paredzēts plašam lasītāju lokam Latvijā un pasaulē, tādēļ visi raksti publicēti tajās valodās, kurās to autori uzstājās konferencē, tomēr visām publikācijām pievienots arī izvērsts kopsavilkums citā – latviešu vai vācu – valodā, bet visi teksti latviešu valodā atveidoti atbilstoši mūsdienu latviešu valodas ortogrāfijas prasībām.

Krājums būs noderīgs ikvienam, kam sagādā prieku Baltijas kultūrvēstures studijas un jauni pavērsieni Rietumeiropas un Baltijas vācu apgaismotāju attiecību ceļos.

Eimijas Loidas romāns “Mīlestības slazdā” tiek uzskatīts par augstākās klases psiholoģisko trilleri. Tas ir aizraujošs stāsts par apsēstību. Eimija Loida ir uzlecošā zvaigzne, kam lemts kļūt par jauno klasiķi. Britu autore Eimija Loida ir studējusi angļu valodu un radošo rakstniecību.

2016. gadā Loidas romāns "Mīlestības slazdā" uzvarēja Daily Mail konkursā, kļūstot par nacionālo sensāciju un rakstnieci padarot par jauno literāro zvaigzni.

"Mīlestības slazdā" ir meistarīgi savērpts detektīvromāns, kurā Loida psiholoģiski niansēti atklājusi, uz ko mīlestības dēļ ir gatava sieviete.