Selja Ahava. “Lietas, kas krīt no debesīm”

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā somu rakstnieces Seljas Ahavas vēstījumu par notikumiem, kas izmaina dzīvesstāstus “Lietas, kas krīt no debesīm”. Romāna četros vēstījumos dzirdam trīs dažādas balsis, kas katra stāsta par negaidītiem un pārsteidzošiem notikumiem un to, kā tie mainījuši iesaistītos un apkārtējo vidi. Caur  grāmatas varoņiem autore iedziļinās notikumu negaidītajā un neizskaidrojamajā būtībā, radot  romānu, kurā ikdienišķais savijas ar absurdo, skaistais ar nežēlīgo un pilnīgi neiespējamas pasakas ar patiesām, taču absolūti neizprotamām lietās, kas notiek tikpat negaidīti kā lietus no skaidrām debesīm. Cauri visam Ahava it kā brīnās par to, cik pacietīga un izturīga var būt mīlestība, cik skaudras ir zaudējuma sāpes un vai laiks tiešām dziedina. Grāmata, kas liek domāt, just līdzi, pasvītrot un izrakstīt izlasīto un pēc laika ņemt vēlreiz rokā, lai pārlasītu. Šī grāmata ir saņēmusi Eiropas Savienības Literatūras balvu. Raidījumā - saruna ar tulkotāju Maimu Grīnbergu.

Pireta Rauda. “Kā izglābt mazītiņo mammu”

Pireta Rauda ir iemīļota bērnu rakstniece un grāmatu ilustratore, kas viegli lasāmos, raitos stāstos rada negaidītas, pasakaini absurdas situācijas un spožas asprātības, saglabājot ticamību un līdzību reālajai dzīvei. Latviski lasāmajām viņas grāmatām "Princese Skella un Leta kungs" (2011), "Berts un 2B" (2013) un "Princese pa pastu"(2016), taga atrodama arī “Kā izglābt mazītiņo mammu”. No līdz šim lasītajām, tā ir sociāli visaktuālākā un būtu jālasa gan mazajiem, gan lielajiem.Pireta Rauda ir uzrakstījusi 19 un ilustrējusi vairāk nekā 50 grāmatu un šobrīd ir visvairāk tulkotā igauņu bērnu rakstniece – viņas darbi iznākuši 14 valodās. Arī par šo grāmatu raidījumā plašāk stāsta Maima Grīnberga.

Maija Pohodņeva, Modris Pelsis. “Kaķu vārdotāja”

Maijas Pohodņevas un Modra Pelša tandēms līdz šim uzrunāja trilleru cienītājus, arī cilvēkus, kas gatavi cīnīties ar smagu slimību, bet “Kaķu vārdotāja” liek smaidīt. Tagad grāmatas galvenie varoņi ir kaķis Runco un sieviete, kurai pāri četrdesmit. “Kaķu vārdotāja” nav tikai grāmata par kaķa un sievietes attiecībām. Tas ir stāsts par prieku un  optimismu. "Grāmatu stāstos" uzrunājam abus autorus - Maiju Pohodņevu un Modri Pelsi.