Lēlo Tungala. "Biedrs bērns"

Igauņu rakstnieces Lēlo Tungalas (Leelo Tungal) autobiogrāfisko bērnības romānu "Biedrs bērns un lielie cilvēki" tulkojis Guntars Godiņš. Romāns, kuras darbība notiek pēckara gados padomju Igaunijā, uzrakstīts no mazas meitenes skatapunkta un atklāj sarežģītās izjūtas un ikdienu, kad varas iestādes apcietina un aizved viņas māti.

Mazā Lēlo cenšas būt labs bērns, jo tic, ka tad mamma pie viņas atgriezīsies.

 "Biedrs bērns un lielie cilvēki" ir pirmā no Lēlo Tungalas triloģijas "Biedrs bērns" grāmatām, un Igaunijā iznāca jau 2008. gadā. Šogad pēc triloģijas motīviem uzņemta režisores Monikas Sīmetsas (Moonika Siimets) spēlfilma, kas iekļauta Igaunijas simtgades filmu programmā un ko var noskatīties ar Latvijas iedzīvotāji.

Leīla Slimani. "Klusa dziesma"

Divu bērnu māte Mirjama grib atgriezties darbā advokātu birojā un meklē auklīti saviem mazajiem.

Viņa izvēlas lielisko Luīzi, kurai piemīt viss nepieciešamais - pacietība, atsaucība, precizitāte. Bet ar laiku arī labās īpašības kļūst kaitinošas: aukle ir pārāk nevainojama, pārāk neaizstājama...

Mirjama nedaudz atmaigst, kad uzzina - Luīzi dzīve nav saudzējusi, viņa ir vientuļa, nav iepazinusi nedz prieku, nedz laimi. Ar katru romāna lappusi pieaug tā varoņu nemiers un satraukums, līdz notiek traģēdija...

Roberts Kreiss. "Zaglis"

Roberts Kreiss ir viens no talantīgākajiem modernā detektīvromāna rakstniekiem. Viņa grāmatas publicētas vairāk nekā 62 valstīs un iekarojušas lasītāju sirdi visā pasaulē. Kreiss savu literāro karjeru sācis, rakstot scenārijus populāriem detektīvseriāliem.

Kad autors nolēma pievērsties sava mūža sapnim – romānu rakstīšanai –, viņš uzreiz guva slavu.

"Zaglis" ir rakstnieka jaunākais romāns: nervus kutinošs trilleris par jauniešiem, kuri naudas dēļ ir gatavi uz visu.