Lauris Gundars raksta par mums tagad, lai gan paslēpties kaut vai desmit gadu senā pagātnē būtu vieglāk. Asi, precīzi un bez liekiem izskaistinājumiem autors ved pa nepārtrauktas spriedzes pilnajām lapaspusēm. Ar  kriminālromānu  “Apglabāt uz valsts rēķina” Lauris Gundars ir devies teritorijā, ko var dēvēt gan par riskantu, gan spārdzienbīstamu, teritorijā, ko ikdienā labprāt ignorējam — mīļā, personīgā miera vārdā.


Tukuma novads Latvijā var lepoties ar spožu literātu zvaigznāju. Novadā dzimuši, dzīvojuši vai strādājuši: Birznieks-Upītis, Rainis, Anss Lerhis-Puškaitis, Kārlis Mīlenbahs, Jānis Jaunsudrabiņš, Imants Ziedonis, Māra Zālīte, Jānis Baltvilks, Harijs Gulbis, Kārlis Ieviņš, Venta Vīgante, Žanis Grīva, Valdis Lukss, Pēteris Jurciņš, Andra Manfelde un daudzi citi rakstītā vārda meistari. Turklāt šī novada literāti visos laikos bijuši sabiedriskās domas ietekmētāji. Arī visu trīs Latviešu tautas atmodu rosinātāju pirmajās rindās bija tukumnieki. "Kungs Tukums" ir izzinošs materiāls par literatūras attīstību Latvijā un novadā 400 gadu ilgā laika nogrieznī, gan aizraujoša un daudzveidīga lasāmviela jebkurai gaumei. Par to stāsta almanaha sakārtotāja Guna Roze.


Ketrina Eljota jau ir apbūrusi miljoniem lasītāju visā pasaulē. Satikšanās ar šīs rakstnieces varoņiem arvien ir priecīgs notikums, jo viņa garantē – kopā pavadītais laiks būs smieklu, asaru un intriģējošu pavērsienu pilns. Eljotas romāns “Trakā vasara” ir veiksmīgs apliecinājums mīlestības un piedošanas spēkam. Tas ir gaišas cilvēcības caurstrāvots darbs, kas ir arī brīnišķīgs stāsts par ģimeni, mīlestību un noslēpumiem.